آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید

آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید

آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید

آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید ،متاسفانه امروزه در سطح شهر” گل “بعد از تریاک دومین ماده مخدر مصرفی در کشور معرفی شده است که یکی از دلایل آن می تواند تبلیغات زیادی در مورد عدم اعتیاد آور بودن این ماده مخدر باشد و حتی این ماده مخدر را کم خطر تر از حشیش معرفی کردند اما این در حالی است که میزان توهم زایی آن ۴ تا ۶ برابر بیشتر از حشیش اعلام شده است ما در ادامه می خواهیم نکاتی را درباره این ماده مخدر به شما اعلام کنیم که می‌تواند باعث آگاهی بخشی به افرادی که گول این تبلیغات را میخورند باشد.

شاید جالب باشد که بدانید این ماده مخدر حتی با یکبار مصرف نیز اعتیاد آور است این در حالی است که حتی با مصرف نکردن آن فرد دچار اضطراب بسیار شدید بی قراری وحشت‌زدگی تپش قلب و غیره می شود .علت اینکه بعضی از افراد ماریجوانا را یادآور نمی دانند این است که در سال ۲۰۱۳ مصرف ماریجوانا در بسیاری از ایالات آمریکا به دلایل سیاسی و اجتماعی آزاد شد و این امر باعث تأثیر گذاشتن بر روی افکار عمومی شد .

آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید

مصرف این ماده اغلب به صورت تدخینی است، اما اخیراً مصرف خوراکی آن هم رواج پیدا کرده است و برخی آن را در کیک و شیرینی به کار می‌برند که در این صورت عوارض بسیار زیادتری را در جای می‌گذارد .آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید  کسب لذت کاذب و همچنین در دسترس بودن آن باعث شده است که این ماده مخدر به آسانی در دسترس جوانان قرار گیرد و این یکی از مهمترین دلایل گرایش جوانان به آن اعلام شده است .اثرات مصرف گل تا ۳۰ دقیقه بعد از مصرف به اوج خود میرسد و دو تا سه ساعت بعد از آن نیز ادامه دارد .

جمله عوارض شایع مصرف ماری جوانا و مشتقات آن مانند “گل” افزایش ضربان قلب، خشک شدن دهان و گلو، گیجی و عدم تمرکز، تکلم آهسته، پرخاشگری و خشم و افسردگی و انزوا است .”گل” می‌تواند به شدت اثرات مخربی بر روی حافظه و عدم تمرکز افراد بگذارد، به طوری که افراد به شکل دائم وسیله ای را جا می گذارند و یا شماره تلفن ها و اسامی را فراموش می‌کنند.

خنده های بی مورد و قرمز شدن چشم در بسیاری از مواقع علامت اصلی مصرف “گل” به ویژه در نوجوانان است. این نشانه ها در کنار پرخاشگری، افزایش اشتها، پایین آمدن حافظه، عصبی شدن و افت تحصیلی به عنوان علائم مصرف این ماده مخدر شناخته می شود. از شایع ترین عوارض مصرف” گل” توهم و هذیان بلافاصله بعد از مصرف آن است به طوری که افراد دچار توهم شنوایی، دیداری و هذیان گویی می شوند.” گل” ماده ای است که از شاهدانه تهیه می‌شود و مصرف آن آثار سوء روانی و جسمانی بسیار زیادی دارد .

بیشتر بخوانید : دارو های ضد اضطراب و خواب آور و عوارض آنها

ترک کردن مواد مخدر گل

ماده موثر موجود در گل شاهدانه “تتراهیدروکانابینول” یا “تی اچ اس تی اچ سی “است .این سرشاخه‌های گل‌دار شاهدانه را ماری جوانا می نامند. این ماده در کشور ما بیشتر به اسم “گل” شناخته می شود. قالبا آن را در کاغذی می پیچند و به صورت سیگار استعمال می‌کنند که به اصطلاح به آن سیگاری می‌گویند.

ترک کردن مواد مخدر گل

اعتیاد و انواع آن ماری جوانا جزو دسته مواد توهم‌زا دسته بندی می شود واحساسات فرد به طور غیر طبیعی تغییر پیدا می‌کند. افزایش ضربان قلب، خشک شدن دهان و گلو و خنده های بی مورد و حتی ریسه رفتن، گیجی و عدم تمرکز حواس، قرمز شدن چشم‌ها، تکلم آهسته و تمایل به مصرف همزمان با غذا، پر اشتهایی، فراموشی و خواب‌آلودگی، بیان حرف‌های نامربوط و نا مفهوم و هذیان گویی، خستگی ، افسردگی و گوشه گیری از نشانه های مصرف گل می باشند.

بیشتر بخوانید : تفاوت مواد مخدر صنعتی و سنتی

از آثار طولانی مدت مصرف گل می‌توان به کاهش حافظه کوتاه مدت، افت تحصیلی، تغییر در عادات خوردن و خوابیدن و همچنین کاهش بازداری اجتماعی در رفتار و درگیری و خشونت و بی انگیزگی اشاره نمود. یکی دیگر از آثار طولانی مدت مصرف ماری جوانا آنچه درباره ماده مخدر گل نمی دانید مشکلات ریوی و انواع سرطان ها است. یکی از خطرناک ترین حالات استفاده از گل مصرف گل در هنگام رانندگی است که به دلیل توهم زایی و کاهش حس بینایی و عدم تمرکز در هنگام رانندگی احتمال تصادف و مرگ را به شدت افزایش می دهد.

بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر، اولین ماده ای را که تجربه کرده‌اند،” گل” بوده است و بهتر است بگوییم که ماری جوانا دروازه  ورود به مواد پر خطر تر می باشد. چه بسیار افرادی بودند که در ابتدا نسبت به سایر مواد همچون هروئین و شیشه تمایلی نداشتند و از استعمال آنها می ترسیدند و پس از مصرف “گل” به سمت چنین موادی روی آورده اند. مصرف” گل” می‌تواند زمینه‌ساز بروز بسیاری از انواع اختلالات روانشناختی مانند افسردگی، روان پریشی، اضطراب و خودکشی شود.

بیشتر بخوانید : کمپ ترک اعتیاد خوب چه ویژگی دارد

مواد مخدر گل چه ضرر هایی دارد

ماری جوانا معمولاً به بخش‌هایی در مغز صدمه می‌زند که این بخش ها شامل نورون های چند کاره هستند .این نورون ها در بسیاری از مهارت هایی که نیازمند دقت و کنترل هستند، تاثیر می‌گذارند و هوشیاری، تمرکز، هماهنگی و واکنش مناسب  فرد مصرف کننده ماری جوانا را مختل می کند. مصرف دراز مدت ماری جوانا می‌تواند بی انگیزگی مزمن را در افراد ایجاد کند و فرد نسبت به همه اهداف و آرزوهای خود بی انگزه شود. استفاده کردن از این ماده مخدر باعث می شود که افراد روابط اجتماعی خود را از دست بدهند و دچار کاهش علاقه به تلاش، پیشرفت و موفقیت شوند.

مواد مخدر گل چه ضرر هایی دارد

درمان اعتیاد ماری جوانا نیز مثل بقیه مواد مخدرو روانگردان باید زیر نظر روانپزشک یا پزشک متبحر و حرفه ای صورت بگیرد. استفاده کردن از این مواد باعث می‌شود که این افراد تمایلی به درمان نداشته باشند که این خود یکی از مهمترین موانع در بهبودی این افراد می باشد که کار را برای ما سخت می‌کند.

خدمات ترک گل و ماریجوانا در کمپ همت

ما در کلینیک کمپ ترک اعتیاد همت تلاش کرده‌ایم تا استفاده کردن از این گونه  مواد را کاهش دهیم و بیماران معتاد به این گونه مواد را درمان کنیم و از بازگشت دوباره آنها به سمت اینگونه مواد جلوگیری کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، شما می توانید  با کارشناسان کلینیک و یا با “بهترین کمپ ترک اعتیاد همت” تماس بگیرید.

۴.۸/۵ – (۵ امتیاز)

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید