یک کمپ خوب چه ویژگی های دارد؟

ویژگی های یک کمپ خوب

یک کمپ خوب چه ویژگی های دارد؟ یک کمپ چگونه باعث درمان اعتیاد خواهد شد یا اصلا چه روش های درمانی در کمپ برای ترک اعتیاد وجود دارد؟

برای پاسخ به سوالات گفته شده مقاله امروز ما را دنبال کنید.

معیارهای یک کمپ خوب

اولین معیار برای خوب بودن یا نبودن یک کمپ ترک اعتیاد داشتن مجوز است و بعد همه چیز بستگی به کادر درمانی دارد.یک کمپ خوب چه ویژگی های دارد؟ از ویژگی های کادر درمانی یک کمپ خوب تخصص و تجربه افراد است که بسیار مهم است. ما در کمپ همت با داشتن مجوز سازمان بهزیستی سعی کرده ایم که اعتیاد را به خوبی درمان کنیم. برای دسترسی به کمپ همت فقط کافیست با شماره تلفن های کمپ تماس بگیرید.همچنین از دیگر ویژگی های یک کمپ خوب امکانات رفاهی و بهداشتی است که برای ترک اعتیاد لازم است.علت اهمیت یک کمپ خوب و مناسب نتیجه گرفتن از کمپ است زیرا امروزه اعتیاد بیشتر از گذشته در جامعه ریشه دوانیده است و نباید برای ترک اعتیاد به هر کمپی مراجعه کرد.

ویژگی های یک کمپ خوب

مرکز یا کمپ ترک اعتیاد چه مکانی است؟

شیوه های مختلفی برای درمان اعتیاد موجود است. از کمپ گرفته تا کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد همه و همه در تلاش هستند که اعتیاد در افراد بیمار را درمان کنند.صحبت ما در مورد کمپ است و کمپ ها اماکن مخصوص به معتادان است. در گذشته کمپ ها محلی ترسناک بود اما اکنون کمپ ها مکانی پیشرفته ( از لحاظ فرهنگی و امکانات ) هستند که با قوانین و برنامه های خاص خود برای ترک اعتیاد در تلاش هستند.در حال حاضر کمپ های متعددی چون کمپ VIP، خصوصی، دولتی و غیره بیماران را پذیرش خواهند کرد.

چگونگی درمان اعتیاد در کمپ ها با دور کردن مواد از بیمار و ایجاد یک محیط آرام همراه با روش های ترک امکان پذیر شده است و شما شاهد ترک هر گونه مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه، کراک، ترامادول و غیره در کمپ هستید.یکی از روش های که در کمپ ها وجود دارد درمان همگانی بیماران است که با فرد بیمار به کمپ وظایف اجتماعی، هر چند کوچک را در جمع کمپ خواهند آموخت که برای بعد از درمان اعتیاد بسیار کارآمد است.در مورد روش های که در کمپ ها برای درمان اعتیاد به کار برده خواهد شد باید گفت که روش ها زیاد هستند و هر روش بستگی به جای کمپ، وضعیت بیمار، میزان هزینه و قوانین کمپ دارد. از روش های موجود موجود در کمپ ها باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • روش دارویی
 • روش یابویی
 • روش های ویژه کلینیک ها
 • سرم تراپی
 • و غیره

همچنین در برخی کمپ ها از روش های نامبرده به صورت ترکیبی استفاده خواهند کرد. فارغ از روش های ترک همه تلاش یک کمپ خوب باید ترک بیمار با درد کمتر باشد.به جزء روش ها بیمار باید کمپ ها حمایت خوب و مشاوره منظمی را به بیمار ارائه دهند تا بیمار بداند که تنها نیست و راحت تر خواهد توانست که ترک دهد.

داشتن مجوز برای یک کمپ خوب

برای تأسیس یک کمپ خوب داشتن مجوز از طرف بهزیستی ضروری است. مراکز ترک باید مجوز را داشته باشند و تحت نظر بهزیستی فعالیت کنند.همچنین به جزء داشتن مجوز، کمپ باید کادر درمانی که افراد خدمت کننده مرکز هستند نیز باید دارای مجوز پزشکی باشند.یک نکته در مورد مجوز کمپ ها، مدت دار بودن مجوز است که اگر مدت مجوز به پایان برسد. کمپ باید با رعایت چارچوب های قانونی مجددا مجوز را دریافت کند.

کادر درمانی یک کمپ خوب

کادر درمانی شامل

 • پزشک
 • روانشناس
 • مشاور
 • و روانپزشک

است که هر کدام باید دارای مدارک لازم در زمینه درمان اعتیاد باشند. کمپ ها با جمع آوری کادر قادر خواهند بود که اعتیاد را درمان و صدمات ناشی از اعتیاد را کاهش دهند.

تغذیه مناسب در یک کمپ خوب

توجه به مواد غذایی مورد مصرف بیماران از خصوصیات یک کمپ و مرکز خوب است زیرا بیشتر بیماران تغذیه برایشان اهمیت ندارد اما چون اعتیاد تمام بدن را درگیر خود خواهد کرد اگر تغذیه بیمار مناسب نباشد صدمات وارده از اعتیاد بیشتر خواهد شد.همچنین تغذیه مناسب باعث کمک به شرایط جسمی و روحی بیمار خواهد کرد.تغذیه مناسب در یک کمپ خوب

خدمات و امکانات یک کمپ خوب

 • خدمات درمانی

خدمات کمپ های برتر و خوب باید حتما شامل خدمات درمانی و آموزش اشد. خدمات درمانی در هر کمپ با توجه به اعتیاد و ماده مصرفی فرد معتاد متفاوت است.خدمات درمانی باید به روز باشد تا موفقیت در درمان اعتیاد بالا برود و خدمات دهی کادر درمانی به شرح زیر است.با معاینه بیمار توسط دکتر متخصص بررسی ها در مورد بیمار شروع خواهد شد و سعی پزشک بر این است که بهترین روش ترک را برای بیمار در نظر بگیرد. بهتر است بیمار از برنامه ها و فعالیت های کمپ اطلاع داشته باشد تا خود کمپ مورد نظر را انتخاب کند.

 • خدمات آموزشی

خدمات آموزشی شامل آموزش های است که مشاوره به شکل جلسات گروهی برگزار خواهد کرد. در جلسات آموزشی روش های پیشگیری، ترک و چگونگی رفتار با بیمار ( برای عدم عود اعتیاد ) آموزش داده خواهد شد.

 • امکانات رفاهی

امکانات رفاهی شامل امکاناتی است که فرد را در آرامش بیشتر قرار خواهد داد که شامل اتاق VIP، باشگاه، استخر، وسایل ورزشی و بازی است.یکی دیگر از ویژگی های کمپ خوب ( به جزء امکانات و خدمات ) محیط یک کمپ است. محیط کمپ باید استاندارد باشد و فضای مناسب با حال بیماران فراهم شود تا بیمار قادر قادر به ترک باشد.

خدمات بعد از درمان در یک کمپ خوب

بیشتر افراد زمانی وارد یک مرکز ترک اعتیاد بشوند قادر خواهند بود که از خطر ادامه اعتیاد در امان باشند و ترک دهند و در نتیجه کمتر به اعتیاد خود بازگردند.برنامه های کوتاه یک کمپ به مدت یک ماه است که اثر جسمی اعتیاد را از جسم فرد پاک خواهد کرد.برنامه های کوتاه مدت یک کمپ به مدت یک ماه است که اثرات جسمی اعتیاد را از جسم فرد پاک خواهد کرد.برنامه های بلندمدت برای اثرات روحی اعتیاد است که در صورت پایان یافتن برنامه های کوتاه مدت فرد مجبور به ترک است به همین دلیل برنامه های بلندمدت در خارج از کمپ ارائه خواهد شد.در نتیجه مطمئن شوید که کمپی که انتخاب کرده اید خدمات بعد درمان را نیز ارائه خواهد کرد.

در کمپ های خوب جلسات خارج از کمپ به طور منظم برگزار خواهد شد و به بیماران در بالا بردن دانش اعتیاد و مواد اعتیادآور کمک خواهد کرد. همچنین یک نکته دیگر در مورد کمپ های موفق و خوب نمونه کارهای موفقی است که باعث جلب اعتماد و اطمینان بیماران خواهد شد.

بررسی یک مرکز ترک مناسب

شناخت یک مرکز ترک مناسب کار آسانی نیست و نبوده چون باید ویژگی های گوناگونی را برای یک کمپ خوب در نظر داشت.یک مرکز مناسب برای درمان اعتیاد باید خدمات مشاوره، پزشکی، روانپزشکی و روانشناسی خود را طبق روش های مدرن انجام دهد. برخی از ویژگی های اساسی مرکز ترک اعتیاد مناسب شامل موارد زیر است.

 • اعتبار مرکز

اولین ویژگی یک مرکز ترک، اعتبار است که باید از طریق کسب مجوز انجام شود. مجوزهای یک مرکز ترک متعدد است و چون اخذ مجوز از اهمیت بالایی برخوردار است فقط تعداد کمی از مراکز ترک دارای مجوز هستند. ( شرایط اخذ مجوز سخت است. )برای تشخیص دارا بودن مجوز یک کمپ بدون بررسی مجوزهای لازم، انجام بستری بیمار در مرکز است زیرا مراکزی که دارای مجوز هستند فقط مجاز به بستری بیمار هستند نه مراکزی که درمان بیماری به صورت سرپایی است.همچنین مراکز فاقد مجوز حق انجام بستری بیماران نیازمند به بستری را ندارند.

 • وسایل و تجهیزات رفاهی در کنار خدمات دهی پزشکی

یک مرکز ترک باید از وسایل رفاهی خوبی برخوردار باشد زیرا بالا بودن سطح رفاهی یک مرکز باعث آرامش بیشتر بیماران و ترک بهتر اعتیاد است. بیمار در مدت درمان باید در آرامش قرار بگیرد و به خوبی درمان شود.

 • برنامه های درمانی

وضعیت جسمی، روحی، خانوادگی و حتی اجتماعی هر فرد باعث متفاوت بودن روند درمان وی است. پس هرگز نباید نسخه ثابتی را برای همه بیماران پیچاند.همچنین اختلاف نظرات در مورد روش درمانی نیز هست مثل نوع مشاوره و روش های ترک که خودشان شامل زیرمجموعه های مختلفی هستند.

 • پیشگیری در دوران بعد از ترک

پیشگیری بعد از ترک بسیار مهم و نیازمند آموزش است. بزرگترین مشکل درمان اعتیاد مربوط به دوران بعد از ترک است که فرد با مشکلات مختلفی چون روحی و جسمی دست و پنجه نرم خواهد کرد.عوارض شدید دروان بعد از ترک اغلب باعث اعتیاد دوباره فرد است به همین دلیل یک کمپ مناسب بعد از ترخیص بیمار روند درمان خود را ادامه خواهد داد تا دروان ترک کامل شود. روند درمان بیشتر به شکل برگزاری جلسات و مشاوره است که باعث سالم ماندن فرد بیمار خواهد شد.

 • مدت درمان

مدت درمان بستگی به عوامل مختلفی دارد که قبلا هم گفته شده است. همچنین فرد در مدت درمان باید تحت نظر پزشکی باشد چون اعتیاد مسئله ای مثل سرماخوردگی نیست تا فرد بتواند خود را درمان کند.حتی بیمارانی که خوددرمانی کرده اند بعد از مدتی اعتیادشان بیشتر شده و برای همیشه از ترک سرخورده شده اند پس

 • اعتیاد راه میانبر ندارد.
 • برای ترک اعتیاد باید زمان صرف شود.
 • درمان اعتیاد با داروی گیاهی امکان پذیر نیست.
 • خرافات درمانی در ترک اعیتاد جواب نخواهد داد.
 • نباید از روش های غیراصولی برای ترک استفاده شود.
 • از منابع معتبر برای درمان استفاده کنید.

 

 • اهداف درمان

نتیجه ترک در هر مرکز با توجه به برنامه ای که برای بیماران خود تدارک دیده است، خواهد بود. برخی افراد به دلیل وضعیت جسمی و سن خود قادر به ترک کامل اعتیاد نیستند به همین دلیل فقط باید کنترل شوند و از دارو برای اعتیادشان کمک گرفته شود.

 • تغذیه

یک برنامه خوب برای تغذیه بیماران باعث کمتر شدن عوارض اعتیاد خواهد بود.

بررسی یک مرکز ترک مناسب

ویژگی های یک کمپ خوب در یک کلام

یک کمپ خوب چه ویژگی های دارد؟ با یک نگاه به اطراف خود خواهید دید که تعداد زیادی از مراکز ترک اعتیاد تأسیس شده اند که علت آن به افزایش روند اعتیاد در جامعه مربوط است.بگذریم، یافتن یک کمپ مناسب و تخصصی که اعتماد شما را جلب کند کار سختی است اما توجه به مواردی چون داشتن مجوز برای بستری کردن، امکانات و تجهیزات پزشکی و رفاهی، راه های درمان اعتیاد، پیگیری میزان اعتیاد بعد از ترک باعث یافتن یک مرکز خوب و مناسب است تا به درمان بیماری خود یا اطرافیانتان کمک کند.

توجه داشته باشید که انتخاب یک کمپ نامناسب برای ترک نه تنها به ترک اعتیاد کمکی نخواهد کرد بلکه وابستگی بیمار را به مواد اعتیادآور بیشتر خواهد کرد.نداشتن چارچوب قانونی، بی تجربگی همه و همه از ویژگی های یک کمپ نامناسب است. کمپ همت دارای مجوزهای مورد نیاز برای ترک اعتیاد است.از مجوزهای کمپ مربوطه باید مجوزهای بهداشتی، درمانی و بستری اشاره کرد. همچنین شما عزیران بهتر است تجربه ترک اعتیاد را در کمپ و مرکزی چون کمپ همت داشته باشید.

 

 

به این چند مطلب چند ستاره میدهید

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید