ترک اعتیاد تریاک در کمپ

چگونگی ترک اعتیاد تریاک در کمپ

ترک اعتیاد تریاک در کمپ تریاک ماده‌ای مخدر است که بین خود و فرد مصرف‌کننده وابستگی زیادی را به وجود می‌آورد، ترک اعتیاد تریاک در کمپ عوارضی را برای معتادان دارد که می‌تواند شامل درد جسمانی، آشفتگی و استرس، سردرگمی باشد و موجب تحت‌فشار قرار گرفتن فرد معتاد می‌شود.

مرگ‌ومیر ناشی از مواد افیونی موجود در تریاک باعث شیوع بیماری‌های همه‌گیر شده است. مواد افیونی می‌تواند سیستم را تحت‌فشار قرار دهد و باعث شود فرد برای نفس کشیدن تلاش کند. همان‌طور که ذکر شد، دمای بدن، فشارخون و ضربان قلب همگی باوجود مصرف تریاک در جریان خون پایین آمده‌اند.

 

ترک اعتیاد تریاک در کمپ

در اثر بیش‌ازحد مصرف تریاک، پوست به‌احتمال‌زیاد سرد و نمناک خواهد بود و ناخن‌ها و لب‌ها ممکن است رنگ آبی داشته باشند. عملکرد ذهنی دچار اختلال می‌شوند و ممکن است فرد هوشیاری خود را از دست بدهد و بیدار شدن دشواری باشد.

چگونه می‌توانید ترک کنید؟

درمان می‌تواند به شما کمک کند با احساسات ناراحت‌کننده مقابله کنید و افکار غیرمنطقی را که شمارا معتاد نگه می‌دارند حل کنید. ترک کردن تریاک کار راحتی نیست، اما یک برنامه درمان خوب به شما کمک می‌کند زمانی که آماده هستید به آن دست پیدا کنید.

ترک اعتیاد تریاک

روش‌های ترک اعتیاد تریاک در کمپ

از روش‌های رایج ترک اعتیاد عبارت‌اند از:

روش ترک اعتیاد به‌صورت ناگهانی و سریع بدون هیچ دارویی

روش ترک اعتیاد به‌صورت سریع و با کمک دارو

روش ترک اعتیاد سنتی که مصرف داروها به‌تدریج کم می‌شوند

ترک اعتیاد تریاک در کمپ

بهترین کمپ ترک اعتیاد

 

ترک اعتیاد تریاک

به دلیل شدت بالقوه برداشت تریاک، درمان اعتیاد به تریاک عموماً با سم‌زدایی آغاز می‌شود. کامل‌ترین شکل دفع مسمومیت با سم‌زدایی پزشکی است که معمولاً در مراکز تخصصی فراهم می‌شود که در آن‌یک فرد چندین روز را در یک محل مِهم‌اند تا زمانی که فرآیند تریاک از بدن خارج می‌شود. تریاک ممکن است به‌آرامی به مدت یک دوره ایمن به‌تدریج کاهش یابد و میزان مصرف را به روشی کنترل‌شده کاهش دهد تا از واکنش منفی ناگهانی متوقف کردن آن به‌یک‌باره جلوگیری شود. علائم حیاتی به‌طور منظم کنترل می‌شوند، در ترک اعتیاد تریاک در کمپ گاهی اوقات از داروها می‌توانند برای مدیریت علائم مصرف در طول دفع مسمومیت پزشکی مورداستفاده قرار گیرند.

بهترین دکترها برای ترک اعتیاد به تریاک

جایگزینی مواد افیونی با موادی مانند متادون، اغلب در درمان اعتیادآور مواد افیونی مفید است چون این مواد اغلب برای اجتناب از تمایل به مصرف و به کاهش مصرف کمک بسیاری می‌کند. بعد از مدتی مصرف این نوع داروها هم می‌توانند به‌تدریج کم شوند.مشکلاتی که فرد معتاد به تریاک در زمان ترک تریاک دارد شامل موارد زیر است:

خماری در زمان ترک: نشانه‌هایی مانند حس درد، تعریق به میزان زیاد، بالا رفتن ضربان قلب که در فرد نمایان می‌شود را خماری گویند.

 

بهترین دکترها برای ترک اعتیاد به تریاک

 

وسوسه و بی‌قراری فرد معتاد: گاهی این وسوسه‌ها موجب می‌شوند فرد دوباره به مصرف تریاک روی بیاورد.

بعد از سم‌زدای و ترک: بعد از ترک تریاک از مراحل مهم، مراقبت از ترک است زیرا اغلب برگشت‌ها در این مرحله اتفاق می‌افتد و فرد به این فکر می‌کند که تریاک تنها ماده‌ای است که وی را از تمام غم و مشکلات رهایی می‌سازد.

روش‌های ترک اعتیاد به تریاک

راه‌های مختلفی برای  کمپ ترک اعتیاد به تریاک وجود دارد: ترک در مراکز کمپ، با کمک داروها، ترک در خانه، هر یک از این روش‌ها برای هر فردی متفاوت است و بسته به‌شدت مصرف فرد دارد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

داروهای ترک تریاک

از داروهایی که می‌توان به‌عنوان ترک اعتیاد فرد معتاد مصرف کند متادون که به شکل قرص و شربت وجود دارد، نا لوکسان، نالتروکسان، بوپرنوفین یا B2، شربت تریاک است، البته مصرف این نوع داروها باید تحت نظر پزشک انجام شود زیرا مصرف خودسرانه این نوع داروها ممکن است برای فرد عوارض جبران ناپذیری داشته باشد، بنابراین قبل از تصمیم ترک اعتیاد با یک مشاوره و یا روانشناس صحبت کنید.

 

روش‌های ترک اعتیاد به تریاک

کمپ ترک اعتیاد

روش دیگر برای ترک اعتیاد رفتن به کمپ ترک اعتیاد است در این‌گونه مراکز فعالیت‌هایی ماند دادن دارو، قرنطینه کردن فرد، کمک کردن افراد متخصص به بیماران انجام می‌شود. در این مراکز گروهی از افراد هستند که در حال ترک هستند و یا ترک کرده‌اند و همچنان از این گروه استفاده می‌کنند زیرا مشارکت و دوستی بین افراد برقرار است، بهترین دکتر ترک اعتیاد افراد سعی می‌کنند همدیگر را بیشتر بفهمند و هرچه که دارند رابین خود به اشتراک بگذارند، افرادی که در این گروه‌ها هستند حس بودن در خانواده خودشان رادارند و به‌هیچ‌وجه احساس غریبی و نگرانی ندارند.

بیزاری‌درمانی

از راه‌های دیگر ترک تریاک بیزاری سازی از تریاک است که توسط متخصصین قابل انجام است، در این روش طوری شخص را از تریاک متنفر می‌سازند که زمانی که فرد با تریاک روبه‌رو شود حس بسیار بدی دارد.

کمپ ترک اعتیاد

 

تغییر در دوز مصرفی

اگر از روش قطع ناگهانی برای ترک تریاک استفاده شود ممکن است ترک به‌صورت قطعی نباشد و بعد از مدتی فرد به آن بازگردد، اما زمانی که مقدار دوز مواد مصرفی کم شود درصد آسیب دیدن فرد کمتر بوده همچنین خطرات کمتری را در پی دارد، تغییر دوز مصرفی کم‌کم انجام می‌گیرد.

 

نکات مهم در مورد ترک اعتیاد تریاک در کمپ

فردی که بخواهد اعتیاد به تریاک را ترک کند باید بداند که این عمل زمان‌بر است و به‌اندازه کافی باید برو شکیبایی داشته باشد، افرادی که در اطراف فرد هستند هم  در این فرایند نقش مهمی دارند و فرد را درراه رسیدن به موفقیت کمک کنند.در مراکز ترک آموزشانی داده می‌شود و جلساتی که برگزار می‌شود از رنج‌های فرد می‌کاهد و روح و روان افراد را کم‌کم آرام می‌کند و اینکه فرد بخواهد دوباره موارد مصرف کند کاهش پیدا می‌کند.

آیا ترک اعتیاد تریاک در کمپ می‌تواند سلامتی فرد را به مخاطره اندازد؟

 

نکات مهم در مورد ترک اعتیاد تریاک در کمپ

از درمان‌های ترک اعتیاد استفاده از روش سم‌زدایی است که اصطلاحاً به آن ترک اعتیاد میگویند، در این روش فرد مورد ارزیابی از طرف متخصصین پزشکی قرارگرفته و آزمایش‌هایی از وی گرفته می‌شود، درصورتی‌که این مراحل به‌درستی انجام نشود برای فرد خطراتی به همراه دارد، ولی اگر مرحله سم‌زدایی به‌درستی انجام گیرد برای فرد خطری ندارد.

سم‌زدایی در معنای علمی یعنی راه‌هایی که بیمار می‌تواند ترک اعتیاد را با کمترین عوارض و بدون خطر به کمک متخصصین با موفقیت انجام دهد.

۳ دیدگاه

 • خماری خیلی سخته
  ولی من تونستم
  به خاطر مادرم ، عشقم
  بهترین روش ترک تریاک ارادست
  شمام اگر میخواین ترک کنید انگیزتونو از ترک به خودتون یاداوری کنید

 • امکانش هست فقط از روانشناسان کمپ ترک اعتیاد همت برای درمان اعتیاد مشاوره بگیرم ؟
  شرایط حضور در کمپ ترک اعتیاد را ندارم و نمیخوام کسی متوجه اعتیاد من بشود
  لطفا راهنمایی کنید

  • بله شما میتوانید از مشاوره ساعتی ما استفاده کنید و در نظر داشته باشید در صورتی که اختیاری به کمپ مراجعه کنید میتوانید در دوران کوتاهتری در کمپ حضور داشته باشید .
   حضور در کمپ ترک اعتیاد به منزله فراهم آوردن شرایط مناسب برای ترک است و شاید در اجتماع ترک برای شما سخت باشد . لطفا برای استفاده از مشاوره رایگان ترک اعتیاد همت با شماره ۰۹۳۵۵۰۲۳۹۰۰ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید