کمپ اطراف تهران

کمپ اطراف تهران

معرفی کمپ در اطراف تهران

منظور از کمپ اطراف تهران یک مرکز ترک اعتیاد در اطراف تهران است و تنها یک مرکز ترک در اطراف تهران وجود ندارد بلکه کمپ های زیادی در اطراف تهران و حومه قرار دارد. با ما با موضوع کمپ های ترک اطراف تهران همراه باشید.

کمپ های اطراف تهران محلی مناسب برای درمان اعتیاد

کمپ های اطراف تهران در اطراف تهران گرد هم آمده اند تا افرادی که در اطراف تهران نیاز به درمان دارند به آنجا مراجعه کنند.سال هاست نه تنها در تهران بلکه در اطراف تهران مسئله اعتیاد وجود دارد و به دلیل اهمیت داشتن موضوع اعتیاد برای درمان اعتیاد کمپ های زیادی در اطراف تهران و بهترین مرکز مشاوره در تهران به وجود آمده است.هدف اصلی کمپ های اطراف تهران درمان بیماری اعتیاد و رساندن فرد، خانواده وی و جامعه به آرامش است.

کمپ های اطراف تهران محلی مناسب برای درمان اعتیاد

تمامی کمپ های اطراف تهران بر اساس تعرفه های ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی است و سعی شده که خانواده ها هزینه کمتری را برای درمان بیمار خود پرداخت کنند.( چون خود خانواده ها با مشکل اعتیاد درگیر هستند و قرار نیست با هزینه های زیاد باری بیشتری از مشکلات روی دوششان قرار داده شود. )کمپ های اطراف تهران با برگزاری جلسات و بهره گیری از راه های مختلف برای ترک اعتیاد سعی کرده اند که مسئله اعتیاد را بهتر و بیشتر به بیماران بفهمانند.نوع برخورد با بیماران در کمپ های اطراف تهران بسیار مهم است و یکی از کمپ های که به برخورد با بیماران اهمیت زیادی داده کمپ همت است. کمپ همت سعی کرده از آغاز تا پایان دوره ترک اعتیاد با بیماران همراه باشد و از بیماران به خوبی حمایت کند.

علت انتخاب کمپ های اطراف تهران برای درمان

یکی از دغدغه های افرادی که در تهران و حومه تهران در حال زندگی کردن هستند داشتن مراکز ترک اعتیاد است زیرا با توجه به شیوع اعتیاد به ویژه در جوانان اهمیت وجود مراکز ترک بیشتر خواهد شد و به همین دلیل بر به وجود آمدن مراکز ترک اعتیاد در اطراف تهران است.خانواده های که در اطراف تهران هستند برای درمان اعتیاد به کمپ های اطراف خود مراجعه خواهند کرد زیرا مراکز ترک نزدیکتر و بیشتر به بیمار خود دسترسی خواهند داشت و علت انتخاب مراکز ترک اطراف تهران را در همین مورد  ( در دسترس بودن مرکز و بیمار ) باید جستجو کرد.

روش های مختلفی در کمپ های اطراف تهران برای ترک اعتیاد وجود دارد که هر روش بسته به شرایط بیمار متفاوت است.به هر حال در هر جای تهران که باشید ( خود تهران یا اطراف و حومه تهران ) کامل ترین راه درمان اعتیاد طی کردن دوره ترک در کمپ است و کمپ همت هر چه را که مورد نیاز بیمار بوده به خوبی فراهم کرده است.

فواید درمان اعتیاد در مراکز ترک

درمان اعتیاد در مراکز ترک و کمپ ها فواید زیادی را دارد. از جمله فواید ترک در کمپ باید به امنیت خاطر بیمار ( به دلیل امن بودن محیط ) اشاره کرد زیرا به هیچ عنوان مواد مخدر در کمپ ها عرضه نخواهد شد.آرام بودن محیط باعث آرام بودن بیمار است و بیمار ترک بدون استرسی را خواهد داشت چیزی که افراد بیمار در خارج از کمپ ندارند.هر کمپ به فراهم کردن یک مکان به دور از درگیری های روحی و روانی پرداخته تا بیمار به خوبی سم زدایی شود و از امکانات خوب کمپ استفاده کند.

همچنین بسیاری از مراکز ترک اطراف تهران در محله های خوش آب و هوا هستند که برای روحیه گرفتن بیمار مناسب است. اگر نگران هزینه کمپ های اطراف تهران هستید باید بگویم که نگران نباشید چون هستند کمپ ها و مراکزی که با هزینه کم خدمات باکیفیتی ارائه دهند.استفاده از کادر درمانی و مشاوره ها نیز باعث بالا رفتن آمار موفقیت اعتیاد در کمپ ها شده است.مهمترین فایده کمپ ها وجود بیماران و همدردی با هم است که به ترک بهتر و زودتر بیمار منجر خواهد شد.توجه داشته باشید که به هر کمپی که مراجعه کرده اید کمپ مجاز و قانونی باشد یعنی دارای مجوز بهزیستی و با روش های علمی به بیماران خود برخورد کند. ( نه روش غیراصولی و غیرقانونی )

در مورد فواید کمپ های باید شرح زیر را نوشت.

” کمپ همان جای است که همه با هم همدرد هستند. کمپ یک مکان آموزشی برای ترک اعتیاد و یاد دادن مهارت های زندگی به افراد بیمار است تا خود را بیابند.بسیاری از افراد بیمار در حین ترک حتی خدا را یافته اند و زندگی خوبی را بعد از ترک کمپ آغاز کرده اند. در حقیقت کمپ همان جایی است که بیمار از عذاب بیماری خود رها خواهد شد. ”

فواید درمان اعتیاد در مراکز ترک

برترین کمپ های اطراف تهران چه کمپ های هستند؟

بهترین کمپ ترک اعتیاد  اطراف تهران مراکزی هستند که دارای کادر درمانی حرفه ای هستند و افرادی که در این کمپ ها مشغول به ارائه خدمات هستند افرادی علاقمند به کار، متعهد و دلسوز هستند.از دیگر شرایطی که در کمپ های خوب اطراف تهران وجود دارد امکانات قوی درمانی و رفاهی است. اما چرا امکانات؟

هر چه میزان امکانات یک مرکز ترک اعتیاد یا یک کمپ ترک اعتیاد بیشتر باشد شرایط ترک برای بیمار بهتر است.همچنین به کار بردن روش های اصولی و علمی باعث متمایز شدن مراکز برتر از مراکز عادی خواهد بود. هدف از تأسیس کمپ ها تنها یک به یک دلیل نیست بلکه تأسیس کمپ ها دلایل متفاوتی را دارد.از اهداف به وجود آمدن مراکز ترک یا کمپ ها باید به

  • محیطی مناسب با حال بیمار

محیطی که بیماران احساس آرامش کنند و بتوانند ترک دهند. نباید محیط کمپ به گونه ای باشد که بیمار درک نشود ( توسط کارکنان ) و به بیمار به چشم یک انسان غیرعادی نگاه شود.

  • مکانی بدون مواد مخدر

فرد بیمار باید در مکانی برای ترک قرار بگیرد که عاری از مواد مخدر باشد و فرد امکان دسترسی به مواد مخدر را نداشته باشد.

  • امکان برقراری روابط

منظور از روابط ایجاد ارتباط با نزدیکان است تا بتواند از پشتیبانی نزدیکان بهره مند شود.

  • یاد گرفتن مهارت های زندگی

یک مرکز علاوه بر درمان بیماری فرد را آموزش خواهد داد که چگونه به زندگی ادامه دهد. یادگیری مهارت های زندگی به وسیله ارتباط با همدردان ( بیماران ) و شنیدن عواطف و چگونگی ترک افراد امکان پذیر خواهد شد.

کمپ های که برای ترک به وجود آمده اند.

اعتیاد همان مشکلی است که همه جهان را درگیر خود کرده است و ایران هم به دلیل مجاورت و نزدیکی با مرز کشور افغانستان در معرض خطر اعتیاد قرار گرفته است.اعتیاد با خود عوارض اجتماعی، خانوادگی، امنیتی و غیره را دارد و سالانه افراد زیادی در جهان به دلیل اعتیاد داشتن به هلاکت رسیده اند و رفته رفته با به وجود آمدن اعتیاد و بیشتر شدن آمار اعتیاد در جهان و ایران کمپ ها برای ترک تأسیس شدند.

کمپ های زیادی به صورت غیرقانونی و غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند اما آیا درست است که برای ترک به کمپ غیرقانونی مراجعه کنیم؟اخیرا در اطراف تهران به دلیل کثرت معتادان کمپ های به وجود آمده که غیرمجاز هستند. کمپ های اطراف تهران که به صورت غیرمجاز تأسیس شده اند به دلیل نداشتن بودجه کافی ارزان قیمت هستند و بسیاری از بیماران گول قیمت کمپ را خورده اند و در کمپ بستری شده اند.

اگر فردی بنا به هر دلیلی به کمپ های غیرمجاز اطراف تهران یا سایر شهرها مراجعه کند باید منتظر پیامدهای ناگوار دوره ترک و بعد از ترک در کمپ باشد زیرا از هر لحاظی کمپ های غیرمجاز دارای مشکل هستند و با کادر درمانی نامناسب نتیجه عکسی را بر درمان اعتیاد دارند.( یعنی نه تنها درمان به درستی صورت نخواهد گرفت بلکه اعتیاد تشدید خواهد یافت و فرد دیگر هرگز مایل به ترک کردن نیست. )خوشبختانه با تلاش دولت سعی شده که مراکز غیرمجاز بسته شود و یا اگر مرکزی مرتکب تخلفی شد با او به شدت برخورد شود.

 

برخی تخلفات کمپ های اطراف تهران

متأسفانه برخی گزارشات وجود دارد که مربوط به تخلفات کمپ های غیرمجاز اطراف تهران است و نشان از رفتارهای غیرانسانی کادر درمانی مراکز ترک اعتیاد را دارد.

برخی تخلفات کمپ های اطراف تهران

حتی گفته شده که در مراکز غیرمجازی که در اطراف تهران قرار دارند فرد را برای ترک شکنجه، تنبیه و زندانی خواهند کرد.شاید برایتان جای سوال باشد که آیا افرادی هستند که اقدام به رفتن ( خود ) یا فرستادن بیمار خود به مرکز غیرمجاز شوند؟ ( نه به علت پرداخت هزینه )بله! برخی خانواده ها اعتیاد فرد بیمار را نخواهند پذیرفت و برای قبول نکردن مسولیتی که در قبال او دارند او را به مراکز غیرمجاز خواهند فرستاد.

علت سپردن فرد بیمار به کمپ های غیرقانونی به ظاهر حفظ آبرو است که حتی در بعضی مواقع به بهای زیادی فرد بیمار در کمپ غیرمجاز بستری خواهد شد. )چون بیماران ممکن است دارای بیماری های واگیردار باشند نباید کمپ های اطراف تهران محیطی کثیف باشند تا بیماری به افراد دیگر منتقل نشود.

همچنین اگر مراکز غیرمجاز اطراف تهران امکانات کافی هم نداشته باشد مشکلات دو برابر خواهد شد.برخی خانواده ها یا بیماران از تخلفات مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد بی خبر هستند و شاید اگر بدانند که چه بلاهای سر بیمار یا خودشان خواهد آمد هرگز به مراکز غیرمجاز نزدیک نشوند.اگر مایل به ترک در کمپ های اطراف تهران هستید حتما قبل از بستری شدن خود یا بیمار خود کارنامه کاری مرکز را ببینید.

درمان اصولی اعتیاد در کمپ

اعتیاد درمان پذیر است و برای درمان اعتیاد نیاز به امکانات درمانی خاصی هست. کلینیک ها و مراکز ترک مکان هایی هستند که با فراهم کردن امکانات با نیروهای مجرب امکان ترک را برای بیماران به وجود اورده اند.

درمان اصولی در یک کمپ با تیم کامل درمانی متشکل از روانپزشک، پزشک و پرستار همراه است و محیط  یک محیط بهداشتی بوده که خدمات را به صورت  اصولی در اختیار بیماران قرار خواهند داد.اطمینان از ترک در مراکزی که به درمان اصولی مشغول هستند زمانی خواهید دید که پزشک بیمار را ویزیت کند و سم زدایی فرد بیمار تحت نظارت مراقبت های خاص پزشکی باشد. تا فرد در مدت زمان بستری دچار مشکل نشود و بعد از ترک به اعیتاد بازنگردد.یکی از موارد درمان اصولی در کمپ های برتر استفاده نکردن از داروها است. ( داروهای چون متادون ) زیرا بیشتر داروها اعتیادآور هستند و فرد بیمار جزء ترک نکردن به داروها نیز وابستگی پیدا خواهد کرد.در میان داروهای ترک باید به متادون اشاره کرد که در صورت وابسته شدن فرد ترک خود دارو بسیار سخت و دشوار است چرا که داروی متادون داروی قوی است و احتمال وابسته شدن فرد به دارو بسیار زیاد است.

برای دریافت هر گونه مشاوره حتی در مورد انتخاب کمپ با کمپ همت تماس بگیرید.

 

 

۵/۵ – (۱ امتیاز)

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید