نشانه های اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه

عوارض اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه ،مصرف شیشه به دلیل تغییراتی که در فعالیت های شیمیایی مغز بروز می دهد باعث ایجاد اختلالات روانی و رفتارهای ناخوشایند در افرادی که از این ماده استفاده می‌کنند می‌شود. ماده مخدر شیشه مانند بسیاری دیگر از مواد مخدر باعث به وجود آمدن احساس آرامش در کوتاه مدت در افراد نمی شود، بلکه موجب افزایش انرژی، تحرک و حس لذت به مدت طولانی تری در افراد می شود که البته تمامی این احساس‌ها کاذب است و این یکی از دلایل گرایش افراد به این ماده مخدر است.

نشانه های اعتیاد به شیشه

به همین دلیل در مواقعی که افراد واقعا نیازمند به تمرکز ذهنی بیشترو انجام کارهای ظریف وافزایش احساس لذت وافزایش سطح هوشیاری و یا توان بدنی زیادی هستند ممکن است به مصرف شیشه رو بیاورند و به همین دلیل احساس انرژی کاذب و یا افزایش هوشیاری و لذت فرد را افزایش و تشویق می‌کند که به مصرف شیشه ادامه دهد.

 

شما باید بدانید که استفاده کردن از ماده مخدر شیشه باعث به وجود آمدن تغییرات شیمیایی در مغز شما می شود. البته مصرف شیشه آثار بد جسمانی هم به دنبال دارد که از آن جمله: آثار ناخواسته گوارشی، ایجاد مشکلاتی در گردش خون و فاسد شدن دندان‌ها است. نشانه های اعتیاد به شیشه مهمترین مساله در مصرف شیشه ایجاد همان علائم روان پریشی در افراد است که باعث می شود افراد از واقعیت خود جدا شوند.

کنش های افراد به مصرف شیشه می تواند با یکدیگر متفاوت باشد اما به صورت کلی می توان حالاتی مانند پرخاشگری، خشم، بدبینی و سوءظن، افسردگی، بی‌تدبیری، عدم آرامش و… را برای آن مثال زد. استفاده کردن از ماده مخدر شیشه باعث ایجاد رفتارهای غیرطبیعی در افراد می‌شود که تشخیص دادن آن‌ها کار راحتی است .

شیشه و تاثیرات آن در مغز

فردی که از ماده مخدر شیشه استفاده میکند بدبین است و از رفتارهای عادی دیگران برداشت های نادرستی می‌کند و هر حرکت کوچکی از طرف دیگران برای او معنادار می‌شود. حرفهای دیگران را به شیوه نادرست برداشت می‌کند و همواره آنها را به چشم یک متهم نگاه می کند. افرادی که از ماده مخدر شیشه استفاده می کنند پس از مدتی بسیار حساس می شوند و همواره فکر می‌کنند که افرادی در تعقیبشان هستند و رفتارهای او را تحت نظر دارند.

 

نشانه های اعتیاد به شیشه

او بسیار بدبین می شود و نسبت وسایل الکترونیک مانند تلویزیون پریز برق کامپیوتر و یا حتی دریچه کولر نیز حساس می شود و فکر می‌کنند که این وسایل برای ضبط رفتار و گفتار های او در خانه اش قرار داده شده‌اند. بنابراین گه گاه به سمت این وسایل حمل به حمله ور می شود و می خواهد که آنها را از بین ببرد. متاسفانه چیزی که این افراد با آن روب‌رو هستند تنها یک تصور ذهنی نیست بلکه اعتقاد عمیق قلبی است که اگر کسی بخواهد او را از انجام عمل نادرست در آگاه کند و یا او را از انجام عمل باز دارد به شدت با وی برخورد خواهد کرد .

بنابراین مهمترین علت درگیری روان پریشان شیشه با خانواده‌هایشان بر سر همین موضوعات است . شاید برایتان سوال باشد که چرا افرادی که ماده مخدر شیشه را استفاده می‌کنند از احساس خوبی برخوردار می‌شوند؟

 

باید در اینجا ذکر کنیم که احساس خوبی که فرد پس از مصرف شیشه دارد ناشی از رها شدن مقدار زیادی دوپامین در مغز او است که بیشتر مواد مخدر همین مکانیسم را در بدن ایجاد می کنند و باعث می شوند که احساس سرخوشی و لذت کاذب در مصرف کننده به وجود بیاید.

استفاده بیش از حد از این ماده می‌تواند به شدت به مغز آسیب برساند و به نورون های دوپامین و سروتونین که بر چگونگی احساس و عمل و تفکر فرد تاثیر می گذارند آسیب زیادی وارد کنند. نشانه های اعتیاد به شیشه سموم مواد مخدر حافظه را به طور کامل مختل می‌کند و به مرور زمان باعث از دست دادن مهارت های حرکتی و هماهنگی می‌شود و شدیداً در کاهش هوش تأثیر می‌گذارد.

نشانه های اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه

چگونه مواد مخدر شیشه را ترک کنیم

افراد مبتلا به اعتیاد و انواع آن شیشه علائم فیزیکی متمایزی مانند نوع و رنگ پوست دارند که پوست آنها به شدت کدر و تیره میشود. یکی دیگر از نشانه های اعتیاد به شیشه این است که این افراد همچنان دائماً در زیر پوست خود احساس سوزش شبیه به گزش حشرات دارد. گاهی بر روی پوست آنها زخم هایی وجود دارد که عمدتا به روی صورت و بازوی آنها ایجاد می شود ما می‌توانیم بگوییم که بسیاری از این آسیب ها غیرقابل بازگشت هستند.

اما تا حد بسیار زیادی به شخص و شدت اعتیاد او بستگی دارد. ما در “کمپ ترک اعتیاد همت” همواره تلاش می کنیم که افرادی که به بیماری اعتیاد دچار هستند را با روش های مختلف و به روز دنیا درمان کنیم و بهترین روش را با توجه به شرایط هر کس برای او انتخاب کنیم تا آن فرد بتواند در حداقل زمان ممکن وبا کیفیت ترین ترک را داشته باشد و بتواند سال‌های پاکی را تجربه کند

 

به این چند مطلب چند ستاره میدهید

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید