تغذیه در ترک اعتیاد

بهترین روش ترک گل

ترک مواد مخدر گل

بهترین روش ترک گل بستری شدن و گذراندن دوره سم زدایی در یک کلینیک ترک اعتیاد است چرا که ترک ماده مخدر گل به آسانی و توسط خود فرد امکان پذیر نیست.

از مصرف تفننی تا اعتیاد به گل

اعتیاد به گل زمانی شروع شد که افراد به عنوان تفریح به مصرف گل روی آوردند و هر بار به صورت تفریحی ( یا به قول خودشان از روی سرخوشی ) از گل استفاده کردند.

با گذشت زمان افرادی که به مصرف گل به چشم یک تفریح نگاه کرده بودند کم کم معتاد و بیمار شدند چون حتی در ذهن شان خطور نمی کرد که مصرف کم گل در بلند مدت اعتیاد و انواع آن را به دنبال دارد.

ترک مواد مخدر گل

 

گل به دلیل ایجاد وابستگی در فرد مصرف کننده عوارض جبران ناپذیری را روی فرد خواهد گذاشت به همین دلیل ترک ماده مخدر گل برای افراد معتاد ضرورت دارد.وابستگی گل بیشتر به صورت فکری است و فرد به تنهایی قادر به ترک نیست و برای ترک ماده مخدر گل نیازمند یاری اطرافیان است.در صورتی که هنوز هم مصرف تفننی دارید و نسبت به اعتیاد به گل مطمئن نیستید پس تست اعتیاد به گل را بدهید تا در صورت اعتیاد داشتن اقدام به ترک ماده مخدر گل کنید.

از مصرف مواد مخدر گل خودداری کنید

تا چه اندازه از صدمات مصرف ماده مخدر گل آگاه هستید؟ چه راه های برای ترک ماده مخدر گل وجود دارد؟

عجله نکنید! ما پاسخ سوال های بالا را به شما خواهیم گفت. علت منع مصرف گل پیامدهای بدی است که روی فرد مصرف کننده دارد. از عملکردهای منفی گل ( ماریجوانا ) باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • تأثیرگذاری بر روی مغز

یکی از باورهای غلط در مورد مصرف گل بالا رفتن تمرکز و بهتر شدن عملکرد مغز است. به همین دلیل با یک بررسی کوچک خواهید دید که بسیاری از مصرف کنندگان ماده گل قشر تحصیل کرده و درسخوان هستند.

پس باید نتیجه گرفت که مواد مخدر گل توانایی های مغز را به حداکثر نخواهد رساند بلکه باعث صدمه جدی به سلول های مغز است.

 • مشکل در عمل دم و بازدم

معمولا بسیاری از انواع مواد مخدر باعث آسیب رساندن به ریه ها هستند به همین دلیل در عملکرد دم و بازدم فرد مشکل ایجاد مشکل ایجاد خواهد شد.

 • فراموشی

فراموشی زمانی اتفاق خواهد افتاد که عملکرد مغز کاهش یابد. با فراموشی فرد قادر به انجام دادن کارهای عادی خود نیست و همین مشکل در مصرف گل برای شخص به وجود خواهد آمد.

از مصرف مواد مخدر گل خودداری کنید

 

 • تغییر در خلق و خو

مصرف گل ابتدا فرد را سرخوش و بعد پرخاشگر خواهد کرد.

 • تغییر در ضربان قلب

در حالت عادی ( بدون مصرف هر گونه مواد مخدر ) ضربان قلب به صورت مرتب است اما با مصرف گل ضربان قلب بالا رفته که در نتیجه باعث بالا رفتن فشار خون و مشکلات بعدی است.

ترک ماده مخدر گل به صورت تدریجی

برای ترک ماده مخدر گل یا ماریجوانا باید اثرش را کم کنید و بعد موفق به ترک ماده مخدر گل شوید.

 • برای شروع نترسید

احساس بدی که با مصرف گل در فرد ایجاد خواهد شد باعث ترسیدن او از ترک ماده مخدر گل است زیرا برخی افراد چون تجربه مصرف گل را نداشته اند.ترس مصرف کنندگان طبیعی است و موضوعی که باید در مورد ترس بدانید این است که هیچ کس بر اثر مصرف گل دچار اوردوز نشده است.

( تذکر : به هر حال مصرف ماریجوانا مرگ را برای مصرف کنندگانش کوتاه خواهد کرد. )

از طرفی شما فقط تا زمان خاصی تحت تأثیر گل هستید و بعد از ترک ماده مخدر گل دیگر اثرات گل را نخواهید دید پس در نتیجه نترسید که مبادا حال تان بدتر شود.

 • مرز تحریک را رد نکنید

زمانی که مصرف گل از یک حدی بگذرد دیگر هرگز به زندگی عادی بازنخواهید گشت و زیاده روی در مصرف گل باعث بی پاسخ ماندن نتایج ترک است یعنی برای درمان و ترک ماده مخدر گل نیز باید مقدار مصرف یک اندازه خاص باشد.

 • نوشیدن آب

نوشیدن آب به مقدار کافی باعث جلوگیری از دی هیدرات شدن بدن شما خواهد شد. خوردن آب باعث استراحت دادن ذهن از مصرف گل و به دست آوردن حال بهتر شما خواهد بود. حداقل تا ترک کامل گل، آب و مواد غذایی مناسب را فراموش نکنید.

ترک ماده مخدر گل به صورت تدریجی

 

 • مصرف فلفل سیاه

یکی از ادویه های خوراکی که باعث از بین بردن عوارض ماده مخدر گل بوده فلفل سیاه است. فلفل سیاه باعث فروکش شدن آثار توهم و استرس ناشی از مصرف است.

مصرف فلفل سیاه باعث خلاص شدن فرد مصرف کننده از گل خواهد بود یا به عبارتی فلفل سیاه برای ترک ماده مخدر گل بسیار مناسب و موثر است.

 • حفظ آرامش و استراحت کردن

برای ترک به یک من آرام بروید و استراحت کنید. برای آرام کردن خود عمیق تر نفس بکشید و ایمان داشته باشید که حالتان خوب خواهد شد. فقط کافیست آرام باشید و به اندازه کافی استراحت کنید.

 • راه بروید

برای ترک ماده مخدر گل یا کم کردن اثر گل بهتر است راه بروید و قدم بزنید یا اگر استراحت کردن یا خوابیدن برایتان مقدور نیست راه بروید حتی یک تایم کوتاه.

با قدم زدن فکر شما آزادتر خواهد شد و احساس بهتری را خواهید داشت. چنانچه حال شما چندان مساعد نیست پس خیلی هم قدم نزنید.

 • صورت خود را بشورید

اگر توانایی حمام کردن را ندارید صورت خود را بشورید تا کمی آرام شوید.

 • تمرکز خود را روی چیزهای دیگر بگذارید

زمانی که روی چیزهای که در اطراف خود قرار دارد تمرکز کنید و کمتر فکرتان به سوی حال بد خود کشیده خواهد شد. برای متوجه نشدن احساس برخورد کارهای زیر را انجام دهید. ( انجام کارهای زیر باعث بهتر شدن حال شما خواهد شد. )

اعتیاد به مواد مخدری به نام ماریجوانا

 

 • دیدن فیلمی که دوست دارید.
 • آهنگ مورد علاقه خود را بشنوید.
 • به بازی های ویدیوئی سرگرم شوید.
 • با اطرافیان خود سخن بگویید.
 • غذای مورد علاقه خود را بخورید.

اعتیاد به مواد مخدری به نام ماریجوانا

درست نیست که وابستگی به مصرف ماریجوانا را اعتیاد بدانیم زیرا ماریجوانا بر خلاف سایر مواد مخدر درد خماری را ندارد.یعنی کسی که مصرف کننده ماریجوانا باشد درد خماری را تجربه نخواهد کرد. اما دلیل بر استفاده از کلمه اعتیاد برای ماریجوانا وابستگی روحی است که فرد با مصرف گل پیدا خواهد کرد.به عبارت دیگر فردی که به ماریجوانا اعتیاد دارد با قطع ماریجوانا از لحاظ روحی دچار ناآرامی و استرس خواهد شد.علت مصرف ماریجوانا در بیشتر افراد ( ظاهرا ) رهایی از افسردگی، به دست آوردن خواب همراه با آرامش، کاهش اضطراب و خستگی است.مصرف ماریجوانا سبب به دست آوردن حال خوب و آرام به صورت موقت است و حالات گفته شده فقط در اوایل مصرف با فرد همراه خواهد بود پس در جمع بندی مطالب بالا باید گفت که ماریجوانا یک ماده اعتیادآور است و فقط به دلیل تفاوتی که دارد در گروه مواد مخدر قرار نگرفته است.طبق توضیحاتی که در مورد اعتیاد داده شده عدم مصرف مواد، وسوسه مصرف را در پی دارد و یا به معنای دیگر فرد وابسته یا به گل اعتیاد پیدا کرده است.

علت اعتیادآور نبودن ماده مخدر گل

علت اعتیادآور نبودن ماده مخدر گل مربوط به سال ها قبل است و چون  THCماده گل درصدی ناچیز است به همین دلیل وابستگی در مصرف کننده کم است.با گذشت زمان و پیشرفت تولید ماده گل  THCماده گل بالاتر رفت. چون برخی مردم مصرف عصاره ماده گل را ترجیح داده اند THC بالاتر رفته و بدین ترتیب با بالا رفتن THCو مصرف زیاد فرد ( برای اثرگذاری بیشتر ) احتمال ابتلا به اعتیاد تشدید یافته است.

 

علت اعتیادآور نبودن ماده مخدر گل

 

مورد دیگر در مورد گل مربوط به فرد مصرف کننده است، فرد مصرف کننده برای تجربه روزهای اول مصرف گل دوز مصرفی خود را به مرور بالاتر خواهد برد. توجه کنید که گل در عملکرد خود اعتیادآور است و از سوی دیگر طبق تحقیقات انجام شده مصرف کنندگان گل تمایل بیشتری به سایر مخدرها خواهند داشت.

درمان و ترک ماده مخدر گل

در ابتدا باید بگوییم که بهترین روش ترک گل بستری شدن در یک مرکز  تخصصی است و ما امروز کمپ همت را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.کمپ همت کمپی است که شما را در بهترین روش ترک گل یاری خواهد کرد. برای ترک ماده مخدر گل باید مراحل زیر را طی کنید.

 • تصمیم به ترک کردن

بهتر است میزان مصرف خود را مشخص کنید تا بتوانید ترک درستی را داشته باشید. فراموش نکنید که اگر در تصمیم خود مصمم نباشید پس امکان شکست در ترک وجود دارد.با خود روراست باشید یا اگر توان مشخص کردن میزان اعیتاد خود را ندارید پس از اطرافیان خود در مورد مقدار مصرف تان سوال کنید. ( از دیگران بخواهید که شما را قضاوت کنند. )

 • مراجعه به متخصص

اگر تصمیم به بهترین روش  ترک گل را دارید احتمال دارد که قادر به انتخاب بهترین راه ترک اعتیاد به گل نباشید پس حتما به یک متخصص مراجعه کنید و مشاوره بگیرید.مشاوره گرفتن از یک پزشک متخصص شما را در انتخاب بهترین روش ترک کمک خواهد کرد. یک نکته قابل ذکر در مورد مشاوره از پزشک متخصص برای درمان اعتیاد به گل صداقت داشتن با پزشک است. به پزشک خود دروغ نگویید و به تک تک سوال های وی پاسخ دهید.

 • یافتن راه ترک ماده مخدر گل

راه ترک اعتیاد به گل را با پزشک خود پیدا کنید. شناخت شما از خودتان و تخصص پزشک باعث یافتن بهترین راه درمان اعتیاد به گل است.

درمان و ترک ماده مخدر گل

 

 • کمک گرفتن از اطرافیان

از دلایل مهم اعتیاد به گل بیکاری است پس بیکار نمانید و کارهای مورد علاقه خود را در زمان بیکاری انجام دهید.

 • تعهد به ترک کردن

تعهد پایه مهم ترک گل است پس اگر وسوسه شدید همچنان در ترک کردن خود پافشاری داشته باشد.

 • تشخیص نشانه های ترک

نشانه های ترک را بدانید تا در زمان ترک از رفتارهای خود در حین ترک تعجب نکنید و بدانید باید در مقابله با رفتارهای حین درمان چه کنید.

 • کمک گرفتن از مشاوره برای عدم مصرف دوباره

اگر احتمال مصرف دوباره را در خود دیدید از پزشک و مشاوره هایش کمک بگیرید.

مراحل ترک اعتیاد به گل
 • برنامه درمانی ( به دو شکل سرپایی و بستری )
 • سم زدایی
 • شرکت در جلسات درمانی
 • به کار بردن برنامه های بهبودی

پس به طور کلی شما با برنامه ریزی سم زدایی را آغاز خواهید کرد و برای تداوم ترک در جلسات شرکت کرده و برنامه ریزی های درمانی را در زندگی خود پیاده خواهید کرد.

۴.۷/۵ – (۱۲۱ امتیاز)

Comments

10 پاسخ به “بهترین روش ترک گل”

 1. ارسلان نیم‌رخ
  ارسلان

  فقط کافیه اراده کنید ، من اراده کردم و تونستم گل ترک کنم.
  دوستان دز مصرف گل رو کم کنین و اراده داشته باشین، راحت ترک میشه ، بهترین روش‌ ترک گل ارادست . باید بخوای و انگیزه های ترک به خودت یاد آوری کنی ،من الان دوماهه گل ترک کردم اونم زمانی که دوسال (هر روز) مصرف می‌کردم‌
  موفق باشید

  1. حسین نیم‌رخ
   حسین

   داداشی میشه یه راه ارتباطی بدی تو ترکم کمکم کنی؟

 2. سینا نیم‌رخ
  سینا

  سلام
  من خیلی تفننی مصرف میکنم مثلا ۳ یا ۴ ماه یبار اگر موقعیتش پیش بیاد ولی متاسفانه یکبار بعد از مصرف ثانیه ثانیه ها فراموش میکردم و همش حواسمو باید جمع میکردم چند ثانیه پیش چی شد
  ازون موقع کلمات متداولی که تو روز استفاده میکردم خیلی وقتا یادم میره و از این موضوع خیلی ناراحتم ، راهی برای درمان این فراموشی از مصرف گل هست ؟!

  1. کمپ همت نیم‌رخ
   کمپ همت

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه شما دچار یکی از عوارض مصرف گل شده اید
   لطفا برای مشاوره با شماره ۰۹۳۵۵۰۲۳۹۰۰ تماس بگیرید

 3. سالاری نیم‌رخ
  سالاری

  با چند بار مصرف در فاصله زمان طولانی طی چند ماه هم عوارضی دیده میشه؟

 4. Amir نیم‌رخ
  Amir

  با سلام خدمت دوستان من ۸ساله که مصرف گل دارم اوایل به صورت تفننی مصرف میکردم ولی این سه چهارسال هروز دارم مصرف میکنم روزی یکی دوگرم مصرفمه تو زندگیم همه چیم اختلال گذاشته حافظه کوتاه مدتم کلا ازبین رفته یه فرد منزوی و گوشه گیر شدم اعصابم ریخته بهم دیگه زندگی بهم حال نمیده افسردگی شدیدی گرفتم از وقتی خانوادمم فهمیدن که مصرف گل دارم شرایط خیلی برام بدتر شده فقط میخام ازاین گل لعنتی نجات پیداکنم تازه یه ماهی میشه که بعد چن سال مصرف قرص متادون گذاشتمش کنار با همه درد وخماریش موفق شدم فقط مونده همین گل که برای اینم تمیم جدی گرفتم چون توهمه چیم اختلال گذاشته روزبه روزم شرایط داره برام بدتر میشه چکارکنم کمکم کنید تا ازاین گل لعنتیم نجات پیداکنم بخدا هیچی بهتر از پاکی و زندگی سالم نیس

 5. حسین نیم‌رخ
  حسین

  سلام خیلی ساله گل مصرف میکنم وهرشب هرچی دارم رویامیکشم یامیریزم دورولی فرداهمی مشکلات ودردسرهایادم میره

 6. زهرا نیم‌رخ
  زهرا

  چند سال پیش متوجه شدم همسرم گل مصرف میکنه گفت برای چند سال قبل و دوران دانشجوییش بوده دیروز توی جیبش گل پیدا کردم حافظه کوتاه مدتش آسیب دیده نمیدونم چیکار کنم توروخدا کمکم کنید😭

 7. ندا نیم‌رخ
  ندا

  عالی بود و موفق باشید

 8. داریوش نیم‌رخ
  داریوش

  سلام و درود من هم بعد از یکسال کشیدن ترک کردم
  ۲۰روز اول یکم ترس داشتم و اضطراب
  ولی از خدا خواستم باخدا حرف میزدم ورزش میرفتم و سعی میکردم در لحظه باشم به خودم امیدواری دادم
  تا خداروشکر یک ماهه ترک کردم فقط ورزش کنین آب زیاد بخورین پودر ‌nbsگیاهی هم خیلی عالی در روند پاکسازی و ترک
  ایمان داشته باشین و گذشته رو فراموش کنین
  میوه و سبزی یاد بخورین با دوستهای سالم معاشرت کنین خودتون سرگرم کنین کلاس شنا و والیبال و…
  و سخن آخر هیچ چیز سخت نیست بلکه همه چیز اراده هست شما همتون اشرف مخلوقات بن قوی تر از همه چی

  پس خودتون دست کم نگیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید