ترک اعتیاد اجباری

آموزش مهارتی برای معتادین بعد از درمان

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای با اشاره به ارایه آموزش های فنی وحرفه‌ای به بهبودیافتگان از اعتیاد و خانواده آنان،گفت: مشارکت یکی از اعضای خانواده درکنار فرد بهبودیافته از اعتیاد، انگیزه فرد را برای یادگیری واحتمال ورود او به کسب و کار خانوادگی افزایش می دهد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، جلسه بررسی عملکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اجرای تفاهم نامه عملیاتی سال ۱۳۹۹ با حضور صمد محمدی مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد و حبیب عرفان منش، مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای مراقبت و آموزش بعد از درمان معتادان برگزار شد.
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد در این جلسه ضمن تاکید بر ارسال گزارش عملکرد سال گذشته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: در خصوص تفاهم نامه، به منظور ارزیابی عملکرد استان‌ها، می‌بایست ارزیابی‌ها بر اساس شاخصه‌های ستاد انجام شود.
صمد محمدی افزود: به منظور ثبت دقیق‌تر اطلاعات آموزش آسیب‌دیدگان از اعتیاد و اخذ گزارشات کامل‌تر به ‌ویژه برای آموزش‌های درون زندان، سامانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید اصلاح شود.
حبیب عرفان منش مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز در این جلسه گفت: تلاش برای تغییر رویکرد در اجرای تفاهم نامه و منوط کردن اجرای دوره‌های آموزشی، باید به درخواست کتبی سازمان‌های همکار شوراهای هماهنگی، ادارات کل بهزیستی و زندان ها انجام شود.
وی افزود: تلاش داریم امکان استفاده از دوره‌ها به صورت مهارت ویژه دوره‌های آموزشی فشرده، بدون آزمون و گواهی مهارت مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
عرفان منش در پیشنهادی مبنی بر عدم ارائه آموزش‌ها در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ در حین درمان گفت: بهتر است ارائه آموزش مهارتی برای معتادین به‌منظور افزایش مشارکت افراد و افزایش بازدهی دوره ها، بعد از درمان و ترخیص از مراکز درمانی انجام شود و ما تلاش داریم امکان همراهی یکی از اعضای خانواده فرد بهبودیافته با وی در آموزش ها را به منظور افزایش انگیزه در فرد و همچنین افزایش احتمال ورود به کسب و کار خانوادگی، در دستورالعمل کاری خود قرار دهیم.

منبع :ایرنا

۵/۵ – (۱ امتیاز)

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید