آزمایش اعتیاد

آزمایش عدم اعتیاد


تست اعتیاد تا چند روز بعد مصرف قابل شناسایی است؟

پس از مصرف ، مواد وارد خون میشود و با توجه به مواد و مقدار مصرفی بین ۶ ساعت الی ۳ روز در خون باقی میماند و بعد از آن وارد سایر اعضای بدن میشود . به طور معمول اکثر مواد مخدر تا ۳ روز بعد از مصرف مواد قابل شناسایی است و ماندگارترین ماده مخدر گل است که تا ۴۰ روز در بدن باقی میماند

انواع آزمایش اعتیاد چگونه است ؟

آزمایش خون – ادرار ، مو ، عرق ، بزاق

خواندن جواب آزمایش اعتیاد چگونه است؟

هر ماده مخدر / داروی اعتیاد آور دارای نامی است که در آزمایش با نام آن شناسایی میشود . تست اعتیاد با سه حرف اختصاصی مشخص می گردد.
مرفین MOP یا MOR مصرف تریاک ، شیره ، هروئین و گاهی کراک موجب مثبت شدن تست مرفین میشود.
ایپوم OPI مصرف شربت تریاک (تریاک حل شده در آب و الکل ) را نشان میدهد.
THC مخفف تتراهیدروکانایینول نشان دهنده شاه دانه (حشیش ، ماریجوانا ، علف)
علامت شیشه MET مخفف متامفتامین ب را نشان می دهد.
MTD نشان دهنده متادول
TRL ترامادول را نشان می دهد.
BUP بوپرنرفین
BZO بنزودیازپین
PCP فن سیکلیدین

چه زمانی تست اعتیاد لازم است ؟

آزمایش اعتیاد برای ازدواج ، استخدام و جواز کسب ضروری است .

مواد مخدر چند روز در ادرار قابل شناسایی است؟

حشیش : ۱ روز تا ۴ هفته
هروئین : ۳ تا ۴ روز
مورفین : ۲ تا ۳ روز
متادول: ۲ تا ۳ روز
آمفتامین : ۱ تا ۳ روز
کوکائین : ۲ تا ۴ روز
بنزودیازپین : ۳ روز تا ۳ هفته

تست اعتیاد را چگونه منفی کنیم؟

چند روش منفی شدن آزمایش : منفی شدن آزمایش با قطع مصرف ، با اختلال در نمونه ادرار، با خوراکی ها و دارو

تست اعتیاد برای ازدواج و جواز کسب ضروری است و همچنین برای استخدام در بعضی موارد لازم است . 

آزمایش اعتیاد به چند روش انجام میشود :

آزمایش خون – ادرار ، مو ، بزاق ، عرق


کیت تست اعتیاد ادرار

۱-تست‌های نواری سریع (Test strip/ Rapid test) که سریع و در مطب قابل انجام است.

۲-تست کروماتوگرافی لایه نازک (Thin layer chromatography: TLC) که در برخی از آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود.

تداخلات دارویی در تست ادرار

داروهای حاوی کدئین سبب بروز نتیجه‌ی مثبت کاذب در تست مورفین می‌شود که در تست کروماتوگرافی (TLC) قابل تشخیص است و در محل شاهد کدئین لکه ایجاد می‌کند.

فنوباربیتال، دیفنوکسیلات و دکسترومتورفان تاثیری در نتیجه‌ی تست نواری ندارند. همچنین مصرف ۴۰ میلی‌گرم فورزماید، علی‌رغم رقیق کردن ادرار، هیچ تاثیری در نتیجه‌ی تست مورفین و بروز منفی کاذب ندارد.

سایر دسته‌های دارویی رایج از جمله آمی‌تریپتیلین، دیازپام و آنتی‌بیوتیک‌ها مثل آموکسی‌سیلین نیز معمولاً تداخلی در شناسایی مورفین ایجاد نمی‌کنند.

درباره آزمایش اعتیاد

آزمایش خون اعتیاد
تجزیه و تحلیل آزمایش خون اعتیاد نسبت به ادرار سخت تر ولی دقیق تر و معتبرتر است که از طریق آزمایش و اندازه گیری سطح سرمی ماده مصرفی در خون انجام میشود ولی همانطور که گفته شد به دلیل ماندگاری کمتر مواد مخدر در خون و هزینه ی بالای آن کمتر انجام می شود.

تست اعتیاد ادرار
آزمایش ادرار برای اعتیاد که به کیت تست اعتیاد، رپید تست (آزمایش سریع) و تست نواری نیز شناخته میشود یکی از راههای تشخیص آسان و سریع اعتیاد به مواد از طریق کیت های تست اعتیاد است که عملکردش بر پایه تشخیص مواد یا دارو در ادرار است.

بعد از خروج ماده مخدر از خون، مواد مصرف شده به مرور وارد ادرار میشود که ماندگاری مواد مخدر در ادرار بین ۲ تا ۶ روز بسته نوع مواد و میزان مصرف می باشد.

تست مو اعتیاد
تست مو اعتیاد یکی از روشهای نوین برای تشخیص اعیاد افراد به مواد اعتیاد آور است. آزمایش اعتیاد مو DNA Legal بر اساس جستجوی متابولیت ها (امضاهای شیمیایی) حاصل از مواد مخدر که در خون جذب می شود و در نتیجه مصرف دارو در موها قرار می گیرد ، کار می کند. آزمایش اعتیاد مو روشی دقیق است برای تعیین تاریخچه مصرف مواد در فرد. این آزمایش با نگاه به متابولیتهای دارویی که در خون جذب می شود و به موها رسوب می کند، کار می کند و مدت زمان تشخیص را بین ۳ تا ۶ ماه افزایش می دهد.

تریاک چند روز زمان میبرد از بدن دفع شود؟
تریاک به طور معمول ۸ ساعت در خون و تا ۳ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

منفی شدن تست آزمایش تریاک چگونه است ؟
بهترین راهکار ترک اعتیاد به روش اصولی است که به روش سم زدایی انجام میشود تا بدن کاملا از وجود مواد سمی ماده مخدر پاک شود. برخی افراد از اصطلاح اشتباه “شستشوی تریاک از بدن” برای سم زدایی استفاده میکنند. در کمپ ترک اعتیاد همت سم زدایی فوق سریع بدن از مواد مخدر با پیشرفته ترین متد های درمانی انجام می شود.

 زمان ماندگاری مواد مخدر در بدن فرد

هروئین چند روز در بدن میماند؟
هروئین جزء دسته مشتقات افیونی (تریاک، مرفین، کدئین) است که به مراتب از همه آنها قوی تر و خطرناک تر است و به طور معمول تا ۱۲ ساعت در خون و تا ۴ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

شیشه چند روز در بدن فرد باقی میماند؟
شیشه یا همان مت آمفتامین جز پر مصرف ترین و زیان بار ترین مواد اعتیاد آور محرک است که بیشتر از سایر محرک ها در بدن باقی می ماند. به طور معمول بسته به میزان مصرف از ۲۴ تا ۷۲ ساعت در خون و از ۳ تا ۶ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص است و در بدن می ماند. این بازه زمانی برای افرادی است که فقط یک بار اقدام به مصرف شیشه کرده اند و برای افرادی که به مدت طولانی و با دوز بالا مصرف کرده اند مدت زمان ماندگاری شیشه بیشتر است.

متادون چند روز در بدن فرد باقی میماند؟
متادون جزء مواد اعتیاد آوری است که به شکل قرص یا شربت موجود است و از آن برای درمان و تسکین برخی دردها به تشخیص پزشک استفاده میشود که سوء مصرف آن باعث اعتیاد میشود. به طور معمول برای افرادی که متادون مصرف کرده اند ۲۴ تا ۳۶ ساعت در خون و ۳ تا ۴ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

کوکائین چند روز در بدن فرد باقی میماند؟
کوکائین نیز جز محرک های قوی است که مدت ماندگاری آن بستگی به میزان مصرف ۱ تا ۲ روز در خون و ۳ تا ۴ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

قرص ب۲ چند روز در بدن فرد باقی میماند؟
قرص ب۲ که برخی افراد به اشتباه برای ترک تریاک یا ترک هروئین از آن استفاده میکنند و بعد از مدتی به مصرف قرص ب۲ اعتیاد پیدا میکنند قرصی است که نیمه عمری بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت در بدن دارد تا تجزیه شود. این قرص تا دو روز در خون و تا ۶ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

گل چند روز در بدن فرد باقی میماند؟
ماری جوانا که متاسفانه امروزه یکی از پرمصرف ترین مواد به ویژه در میان جوانان است مدت زمان بسیار طولانی تری نسبت به سایر مواد اعتیاد آور در بدن میماند. بطوریکه تا ۱۴ روز در خون و تا ۳۰ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

ترامادول چند روز در بدن فرد باقی میماند ؟
ترامادول نوعی قرص است که در بعضی موارد خاص پزشکان برای التیام دردهای شدید تجویز میکنند. ولی متاسفانه سوء مصرف آن در بعضی افراد منجر به اعتیاد به آن میشود که تا ۴۸ ساعت در خون و تا ۳ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است.

آزمایش اعتیاد

سخن پایانی:

همه ی افراد درگیر مواد اعتیاد آور با برخی از پرسش های بالا درگیر هستند. همچنین برخی از آنها به دنبال راهکارهای اشتباهی هستند که صرفا قصد منفی نشان دادن آزمایش های اعتیاد را دارند. این دسته از افراد به طور معمول پرسش های زیر را مطرح میکنند:

چگونه جواب آزمایش را منفی کنیم، راههای منفی شدن تست اعتیاد تریاک، روش های تقلب در تست اعتیاد و …

با پیشرفت دانش و انجام روش های جدید در انواع تست اعتیاد مانند تست مو، امکان منفی کردن کاذب آزمایش اعتیاد و تقلب در آن تقریبا غیر ممکن است. این افراد باید توجه داشته باشند که بهترین راهکار برای منفی کردن تست انواع اعتیاد بدون هیچگونه فریبی، ترک اعتیاد به روش اصولی در مرکز ترک اعتیاد است تا هم بتوانند تست اعتیاد خود را به شکل واقعی منفی کنند و هم برای همیشه از دام اعتیاد به مواد اعتیاد آور خلاص شوند.

کمپ ترک اعتیاد همت  با بهره گیری از بهترین روانپزشک های ترک اعتیاد، روانشناسان، متخصصان علوم اعصاب شناختی، پرستاری شبانه روزی، تجهیزات بیمارستانی و بهترین امکانات رفاهی  ستاره آماده ارائه خدمات ترک اعتیادمیباشد. همچنین برای خدمات پس از ترک اعتیاد جلسات مشاوره و روانشناسی فردی و خانوادگی برای جلوگیری فرد از رفتن دوباره به سمت اعتیاد انجام میشود.

۵/۵ - (۸ امتیاز)

اعتیاد

آزمایش اعتیادتست عدم اعتیاد

۱ نظرات

  • بسیار عالی موفق باشید بنده ۲ماه است روز شماری میکنم برای سم زدایی سریع یا فوق سریع و کمپ همت اما خداشاهده شانس من بیکارهستم ویا پولی جمع نمیشه اما دوماهه خسته ام بزاررشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید