عجیب ترین مواد مخدر

معرفی عجیب ترین مواد مخدر

عجیب ترین مواد مخدر امروزه مواد مخدر دیگر محدود به تریاک، هروئین و شیشه نیست. مواد مخدری که جوانان امروز با آن روبه‌رو هستند اسامی و اشکال مختلفی دارند که نه تنها برای مصرف آن امکانات خاصی لازم نیست بلکه فاقد بو ،دود و گاهی مزه است اما تاثیرات آن می تواند به شدت بیشتر و مخرب تر از مواد مخدر سنتی باشد. تنوع در نامگذاری مواد مخدر و محرک یکی از راه‌هایی است که در چند سال گذشته افراد سودجو که توانسته اند با آن به بازار مواد راه پیدا کنند.

از آنجایی که حس تنوع طلبی در انسان باعث می شود که به دنبال محصولات جدید و متنوع برود گردانندگان این بازار توانستند که مصرف کنندگان را به سمت بازار مواد سوق دهند. ما در ادامه می خواهیم شما را با برخی از اینگونه مواد که امروزه با نام های عجیب و غریب در بازار مواد مخدر به فروش می‌رسند آشنا کنیم، باشد که این آگاهی رسانی بتواند نسل جدید را از گرفتار شدن به این مشکل خانمان سوز نجات دهد.

نام های مواد مخدر عجیب

برنز: این ماده مخدر طریقه مصرف جالبی دارد برای مصرف آن باید آن را روی یک قطعه یخ قرار داد این ماده در تماس با یخ تصعید میشود و به دود تبدیل می شود. استنشاق این دود در فرد احساس سرخوشی کاذب ایجاد می کند. عوارض: خارج شدن از حالت هوشیاری ،اشتباه در محاسبه فاصله ها
نخ این ماده مخدر دور سیگار پیچیده و کشیده می شود. شکل دیگر استفاده از این ماده این است که افراد ابتدا خراش هایی بر روی پوست بدنشان ایجاد می کنند و سپس این ماده را که شکلی شبیه به نخ های خیاطی دارند درون این خراش ها قرار می دهند این ماده از طریق این خراش ها جذب بدن می شود.
عوارض: اختلال های رفتاری، کاهش سطح هوشیاری، از دست دادن تعادل

ماده مخدر کاغذ

این ماده شبیه به کاغذی در ابعاد دو در یک سانتی متر است که افراد با قرار دادن آن بر روی پوست یا مکان هایی که نبض بیشتری دارند آن را جذب بدنشان می کنند. این ماده هم مانند بسیاری از مواد مخدر شخص را دچار سرخوشی کاذب و گیجی می کند. برخی از این مواد مخدر می‌توانند دروازه ورود افراد به مواد مخدر قوی تر و خطرناک تر باشند و حتی برخی از این مواد مخدر آنقدر خطرناک هستند که طی چند ماه استفاده می توانند جان افراد را بگیرند.

ماده مخدر جیب و تینا

این مواد جزو مواد محرکی هستند که با نامهای تجاری جدید در بازار به چشم می‌خورند. این ماده به صورت تدخینی و با دود کردن استعمال می شود که بو و رنگ ندارد و مثل یک تکه یخ، سنگ نما یا سنگ کوارتز به چشم می خورد. این ماده مخدر مانند آمفی تامین ها بسیار خطرناک است و متاسفانه مصرف آن در سنین پایین بیشتر به چشم می‌خورد. مواد مخدری که امروزه به عنوان مواد مخدر جدید در بازارها گسترش پیدا کرده است و معمولاً افراد کم سن و سال که برای اولین بار استفاده از مواد مخدر را تجربه می کنند از آنها استفاده می کنند موادی هستند که قدرتی ۲۰ برابر قوی تر از ماده مخدر مرفین و پنج برابر قوی تر از ماده مخدر هروئین دارند.

ماده مخدر کروکودیل

ماده مخدر کروکودیل یکی از خطرناک ترین مواد مخدر است. مصرف کنندگان این ماده بیشتر از یکسال زنده نمیمانند. شدت تخریب این ماده به قدر است که شخص مصرف کننده را در مدت زمان کمی از پا درمی آورد .کروکودیل درون سلول های بدن افراد به صورت عمقی نفوذ می کند و زخم هایی شبیه به بیماری قانقاریا در افراد به وجود می آورند. زخم هایی که بر روی بدن افراد به وجود می آید مانند پوست کروکودیل است و شاید به این دلیل است که این نام را برای این ماده مخدر استفاده کرده‌اند.

از آنجایی که ماده مخدر  کروکودیل معروف نیست و خیلی از افراد حتی نام آن را هم نمی دانند و معمولاً بسیاری از خانواده ها حتی نام را هم نشنیده اند می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا ناآگاهی و جهالت در مواجهه با اینگونه موارد می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای افراد به بار بیاورد. بررسی هایی که بر روی افراد معتاد به این ماده مخدر صورت گرفته است نشان داده است که کروکودیل باعث می‌شود پوست بدن به رنگ سبز در بیاید و پس از مدتی گوشت بدن به طور کامل پوسیده و فاسد شود و از بین رود و تنها استخوان باقی بماند.

ماده مخدر دستمال

این ماده مخدر قیمت به شدت پایینی دارد که می تواند بسیار خطرناک و موضوعی جدی باشد. طریقه استفاده کردن از این ماده مانند حشیش است یعنی مقدار کمی از دستمال را جدا کرده، خرد می کنند و با توتون سیگار مخلوط می‌کنند و آن را می کشند. شاید به همین دلیل است که مصرف این ماده مخدر در بین جوانان و حتی نوجوانان رو به افزایش است. تشخیص این ماده مخدر از دستمال کاغذی کار ساده ای نیست زیرا این ماده مخدر به شدت شبیه به دستمال کاغذی ساده است. طریقه ساخت این دستمال ها بدین صورت است که ان پی اس nps ها را که جزو مواد افزودنی به حساب می‌آیند به دستمال اضافه می‌کنند و به دستمال خاصیت توهم زایی میدهند. این مواد و مشتقات آن را نیز ممکن است در بازار با نام‌هایی مانند ال اس دی و …شنیده باشید.

روند ترک اعتیاد ماده مخدر دستمال به شدت شبیه به ترک اعتیاد حشیش و ماری جوانا میباشد که بسیار کار سختی است و تلاش خود فرد مصرف کننده ،خانواده، نزدیکان و عزیزان فرد معتاد را می طلبد. دستمال تاثیر بیشتری از گل یا حشیش دارد اما زمان تاثیر گذاری آن بسیار کمتر است و همین موضوع باعث می شود که ترک کردن آن سخت تر شود و در مقابل فرد با آسانی به آن معتاد می شود. عوارض دستمال بسیار شبیه به حشیش میباشد. عوارض: افزایش درجه حرارت بدن ،افزایش ضربان قلب ،افزایش فشار خون، قفل شدن فک و دندان، کم شدن آب بدن، تار شدن دید، بی خوابی ،احساس سوءظن ،قرمز شدن سفیدی چشم و …

نام های مواد مخدر عجیب

 

نکته پایانی:
با وجود تمامی این توضیحات عجیب ترین مواد مخدر  باید یادآوری کنیم که اعتیاد نیز تنها یک بیماری است و مانند سایر بیماری ها قابلیت درمان دارد تنها نیاز است که خود فرد مصرف کننده ،عزیزان، نزدیکان و خانواده فرد مصرف کننده تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهند و همچنین فرایند و دوران بعد ترک اعتیاد را در کمپی مورد اعتماد و با سابقه کاری و تجربه کاری زیاد به انجام برسانند. کمپ ترک اعتیاد همت با سالها تجربه کاری و تجارب موفقیت آمیز در زمینه درمان اعتیاد توانسته است پاکی و سلامت را برای افراد به دنبال داشته باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید