کمپ خصوصی ترک اعتیاد

کمپ خصوصی ترک اعتیاد

کمپ خصوصی ترک اعتیاد بیماران معتاد میتوانند با تصمیم خود به کمپ خصوصی ترک اعتیاد برای تغییر زندگی خود مراجعه و از خدماتی که ارائه میدهند نهایت استفاده را داشته باشند.

اعتیاد به مواد مخدر از سازگاری در نورون‌های مغزی ویژه‌ای ناشی می‌شود که با تکرار مکرر در معرض مواد مخدر قرار گرفته‌اند. با ترکیب این سازگاری ها رفتارهای پیچیده ای حاصل میشود که یک وضعیت معتاد را تعریف می‌کنند.

 

کمپ خصوصی ترک اعتیاد

پیشرفت در شناسایی این موارد وابسته به زمان، سازگاری با مواد مخدر و ارتباط آن‌ها با ویژگی‌های رفتاری خاص اعتیاد صورت می‌گیرد. تحقیقات فعلی نیاز به درک انواع سازگاری است که بر جنبه‌های خاص اعتیاد، مانند میل شدید مواد مخدر و عود، و شناسایی ژن‌های خاصی که به تفاوت‌های فردی در آسیب‌پذیری در برابر اعتیاد کمک می‌کنند، تاثیر می‌گذارد.

کمپ خصوصی ترک اعتیاد چه کاری انجام میدهد

در کمپ های خصوصی مسئولین خدماتی را ارائه میدهند که افراد بیمار بتوانند مسیر ترک را با موفقیت طی کنند، جلسات و کلاس های آموزشی برایشان برگزار میشود که افراد بتوانند کم کم به حالات روان مثبت قبل از اعتیاد برگردند.

برای بسیاری از معتادان این نوع درمان ممکن است سخت به نظر برسد. با این حال، این برای ضربه زدن به فردی طراحی شده‌است که از اعتیاد رنج می‌برد. برای افرادی که هرگز این شرایط را تجربه نکردند روش خوبی است. تبدیل شدن به یک محیط سخت، آن‌ها را به طور ذهنی، فیزیکی و عاطفی به چالش می‌کشد.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی در شرق تهران

وابستگی روان‌شناختی

وابستگی روان‌شناختی در بسیاری از برنامه‌های کمپ خصوصی ترک اعتیاد با تلاش برای آموزش روش‌های جدید تعامل در یک محیط عاری از دارو مورد بررسی قرار می‌گیرد. به طور خاص، بیماران عموما تشویق می‌شوند و یا حتی نیاز دارند که با هم سن و سالان که هنوز از این ماده اعتیاد آور استفاده می‌کنند ارتباط نداشته باشند.

کمپ خصوصی ترک اعتیاد

برنامه‌های چند مرحله‌ای، معتادان را به توقف استفاده از الکل یا مواد مخدر دیگر تشویق می‌کنند، اما برای بررسی و تغییر عادت‌های مرتبط با اعتیاد خود، معتادان را مورد بررسی قرار می‌دهند. بسیاری از برنامه‌ها تاکید دارند که ریکاوری یک فرآیند دائمی بدون حد اوج است.

امکانات آموزشی و درمانی مرکز کمپ خصوصی ترک اعتیاد

مراکز کمپ خصوصی که دارای گروه با تجربه و آموزش دیده میباشد که در برگیرنده روانپزشک، پزشک، مددیار اعتیاد میباشد تمام تلاش خود را در جهت ترک درست و منطقی بیماران به کار میبرند. در این مراکز به افراد خدماتی داده میشود که به آسانی بتوانند این مسیر را طی کنند از جمله این خدمات دادن لوازم ورزشی در زمان ورزش کردن، تخت، تلویزیون، کامپیوتر،سرویس بهداشتی، آشپزخانه مجهز، محیط زیبایی برای هواخوری و…

خدمات رفاهی و تفریحی

به دلیل خدماتی که کمپ ارائه میدهد افراد کمتر احساس نگرانی و ترس و منزوی شدن میکنند، به راحتی با دیگران دوست و صحبت میکنند، مسیر ترک را به راحتی پشت سر میگذارند، البته در صورت استفاده از ترک اعتیاد باید هزینه ای بیشتر نسبت به مراکز دیگر پرداخت شود. برخی از مراکز این هزینه را به صورت قسطی درآورده اند که افراد توانایی پرداخت آن را داشته باشند یا توسط خانواده هایشان صورت گیرد.

کمپ خصوصی ترک اعتیاد

 

راه های جلوگیری از مصرف دوباره

در برنامه های کمپ خصوصی ترک اعتیاد دراز مدت شرکت کنید

بهترین دکتران برای ترک اعتیاد مواد مخدر

باتوجه به اینکه اعتیاد یک بیماری مزمنی است و ترک آن با استفاده از دارو ضمانتی را برای بازگشت دوباره به مواد مخدر به افراد نمیدهد، به صورت کلی افراد برای رهایی دائم اعتیاد بعد از ترک اعتیاد به حمایت از طرف خانواده و دوستان نیاز دارند و باید در طولانی مدت مراقبت هایی در جهت ترک اعتیاد را انجام دهید. مشارکت های گروهی احتمال روی آوری مجدد فرد به مواد را بسیار کاهش میدهد.

شناسایی و کنترل عوامل محرک مصرف مواد در کمپ خصوصی ترک اعتیاد

افراد ترک شده اگر در زندگی خودبرنامه ای داشته باشند که چطور عامل محرک را شناسایی و از آن دوری کنند، عوامل محرک ممکن است در گروه دوستان باشد و موجب تحریک فرد شود، کنترل احساسات نیز میتواند در مواقعی که فرد احساساتی میشود جلوی تحریک وی را بگیرد.

بهترین دکتران برای ترک اعتیاد مواد مخدر

 

در طی جلسات درمانی در کمپ خصوصی ترک اعتیاد  متخصص به افراد آموزش هایی برای شناسایی مواد محرک میدهد که در زمانی که با چیزی روبه رو شود که موجب تحریک استفاده آن گردد چطور باید رفتار کند.

ساخت یک سبک زندگی جدید و سالم تر

فرد با ترک اعتیاد میتواند برای خود زندگی جدید و متفاوتی را بسازد که لازمه تغییر طولانی مدت است، افراد برای اینکه دوباره به قبل برنگرند کاری را شروع کرده که در آن مشغول شوند و مشغله فکری دیگری نداشته باشند، روزانه زمانی برای ورزش کردن و سلامت جسمانی خود اختصاص میدهند، گذراندن زمان بیشتری با خانواده و دیگر تغییرات مثبت باعث میشود میل مصرف در افراد به صورت کامل از بین رود و بتوانند از زندگی جدید خود لذت ببرند.

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

در مراکز کمپ خصوصی ترک اعتیاد گاهی از داروهای ترک اعتیاد استفاده میشود، اما بعد از کمپ ترک اعتیاد فرد داروهایی برای ترک اعتیاد فرد در نظر گرفته شده است که میتواند بیماران را کنترل و موجب کاهش سختی این راه شود مانند داروی متادون اما باید حتما تحت نظر متخصص مصرف شود چون در صورت استفاده خودسرانه فرد در طولانی مدت از این دارو ممکن است به عنوان ماده جایگزین هم اعتیاد آور باشد و دوباره فرد را دچار مشکل سازد.

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

 

به خانواده و افراد حامی و درمانگر خود اعتماد کنید تا بتوانید زندگی سالمی را داشته باشید

افراد سعی کنند در جلسات گروهی ترک شرکت داده باشند و سوالات و مشکلاتی که دارند را در جمع گروه مطرح سازند، این موجب میشود که ذهنشان کمتر مشغله داشته باشد و با مطرح کردن آن دیگر مشغله ای نداشته باشند، بعد از ترک هر چه بیشتر از زمان ترک بگذرد فرد اشتیاق کمتری برای استفاده از مواد را دارد و همچنین مانند دیگران حس غرور پیدا میکند، افراد باید با دیگران که در این راه تجربه داشته اند و با موفقیت ترک شده اند مشورت بگیرند و روزانه با آن ها صحبت کنند، زیرل آنها مسیری را طی کرده اند که شنا در آن شک دارید و این میتواند کمک بسیاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید