مرکز ترک اعتیاد شمال تهران

معرفی مرکز ترک اعتیاد شمال تهران

مرکز ترک اعتیاد شمال تهران برای اینکه افراد معتاد بتوانند اعتیاد خود را ترک کنند میتوانند از راه های زیادی استفاده کنند که یکی از این راه ها مراجعه به مرکز ترک اعتیاد شمال تهران است، افراد میتوانند در این مراکز تا زمانی که به صورت کامل بهبود پیدا کنند اقامت داشته باشند،در این مراکز از راه های مختلفی برای رهایی از اعتیاد افراد استفاده میکنند که از رایج ترین روش ها، راه ترک به صورت ناگهانی ( سقوط آزاد ) است که به اصطلاح به آن ترک یابویی میگویند.

افراد حاضر در مرکز ترک اعتیاد شمال تهران خدمات ترک اعتیاد را مانند ترک هروئین، ترک تریاک، ترک شیره، ترک کوکائین، ترک ب ۲ ، ترک شیشه، ترک متادون، ترک ترامادول، ترک گل، ترک قارچ و … را انجام میدهند.

 

مرکز ترک اعتیاد شمال تهران

مهلت قانونی برای ترک

برای افراد معتاد مهلتی برای ترک اعتیاد وی به صورت قانونی وجود دارد که این مهلت توسط قانون گذارمشخص شده است و فرد باید بتواند در این مدت ترک اعتیاد داشته باشد، مهلت ترک اعتیاد بین ۱ تا دو ماه است، در صورتی که فرد معتاد بتواند با موفقیت این دوره را سپری کند دیگر تحت پیگرد قانونی قرار نخواهد گرفت.

نهادی برای به تعلیق درآوردن تعقیب قانونی بیمار وجود دارد که اگر این نهاد یا همان کمپ های ترک اعتیاد دارای مجوز قانونی باشند و فرد معتاد یا توسط خودش یا خانواده اش به این مراکز معرفی شوند ممکن است برای درمان وی را بستری کنند.

دادستانی بازرس اصلی کمپ‌ها

بازرسی کمپ ها توسط دادستانی بازرس قانئنی انجام میگیرد که به محض وارد شدن اولین چیزی که مورد بررسی قرار میدهند مجوز قانونی آنهاست، همه کمپ های ترک اعتیاد باید تحت نظارت قضایی فعالیت داشته باشند.

جمع آوری معتادان توسط مرکز اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد شمال تهران نمیتوانند و یا اجازه این کار را ندارند که دنبال افراد معتاد در سطح شهر باشند و آنها را با اجبار وارد مراکز ترک کنند، وظیفه جمع آوری معتادان در شهر به عهده ضوابط دادگستری و پلیس و نیروی انتظامی میباشد و وظیفه این نوع از افراد را کسی جز خودشان نمیتواند انجام دهد.

 

جمع آوری معتادان توسط مرکز اعتیاد

مدت مجاز نگهداری توسط مراکز ترک اعتیاد

فرد معتاد تا زمانی که ترک را به صورت کامل انجام دهد و دیگر برای خود و دیگران خطری نداشته باشد باید در مراکز ترک نگهداری شود، از لحاظ پزشکی فرد میتواند بعد از ۲۱ روز بهبود پیدا کند ولی در صورت کلی برای ترک اعتیاد زمان معینی وجود ندارد.

حضورفرد در کمپ و نگهداری وی از لحاظ قانون تامینی مدت مشخصی نداشته و زمان نگهداری فرد بسته به حالت شخص دارد. فرد معتاد در صورتی که با دستور قضایی وارد کمپ شده باشد نمیتواند هر زمانی که خواست از کمپ خارج شود.اما افراد معتادی که خودشان با پای خودشان وارد مرکز ترک اعتیاد شمال تهران شده اند و یا خانواده هایشان وی را به مراکز معرفی کردند چون به دستور قضایی نبوده است میتوانند زمانی که خواستند از کمپ خارج شوند.در رابطه با کمپ خانم ها فردی که کمپ را مدیریت میکند باید زن باشد و در صورتی که صاحب کمپ مرد باشد و یا مردی  در کمپ خانم ها در ارتباط باشد وی خلافی را مرتکب شده است و حتما مجازات خواهد شد.

اگر شکایت دارید

اگر نمونه ای از این موارد را شما مشاهده کردید و یا  خانواده ای را میشناسید که فرد معتاد آنها در کمپ ها اذیت میشود و به وی آسیبب میزنند میتوانید به صورت حضوری به دادسرا رفته و گزارش دهید، اگر گزینه حضوری را نمیپسندید میتوانید تلفنی با یکی از شماره های دادسرا تماس گرفته و آدرس کمپ غیر مجاز را گزارش دهید تا به این مشکل رسیدگی شود.

 

جمع آوری معتادان توسط مرکز اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز

کمپ های ترک اعتیاد که به صورت غیر مجاز در سطح کشور فعالیت میکنند از راه هایی استفاده میکنند که به هیچ عنوان درست نمیباد و هیچ نتیجه ای برای افراد ندارد، این نوع کمپ ها چون از روش های نامناسب استفاده میکنند فرد معتاد در این راه دچار مشکل شده و با موفقیت نمیتواند عمل ترک را انجام دهد.

رفتارهایی که در کمپ های ترک اعتیاد غیرمجاز صورت میگیرد اصلا درست و مناسب نیست، نیازهای فرد و امکانات اولیه فرد معتاد در این کمپ ها اصلا فراهم نمیشود مانند دادن غذای مناسب، فضای تمیز و کافی و مسائل بهداشتی، مشاهده شده است زمانی که فرد بیمار درخواست مواد مخدر حتی به میزان کم را داشته باشد رفتار بسیار بدی را با آنها کرده و حتی به کتک و آسیب جسمی نیز ممکن است ختم شود. کمپ های غیر مجاز برای افراد معتاد میتواند بسیار خطرناک بوده و فرد ممکن است به عدم ترک، خودکشی و یا حتی خودسوزی روی بیاورد.

جمع آوری معتادان توسط مرکز اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد مجاز

کمپ های ترک اعتیاد که به صورت مجاز در سطح کشور فعالیت میکنند باید مجوز از طرف سازمان بهزیستی را داشته باشند، کمپ های مجاز باید از روش های قانونی-علمی برای ترک اعتیاد افراد استفاده کنند.در آن ها هیچ گونه بد رفتاری دیده نشود، با اینکه بسیاری از مراکزترک اعتیاد و مراکز ترک اعتیاد شمال تهران این موارد را رعایت میکنند و تعداد آنها زیاد است ولی با این حال مراکزی وجود دارند که از این شرایط سرپیچی میکنند؛ از رایج ترین رفتارهای که در این نوع کمپ ها میشود ترک معتاد با زور و آسیب جسمی رساندن به وی میباشد که این راه ها قانونی نیست.

ویژگی های مرکز ترک اعتیاد خوب

از ویژگی هایی مهمی که بهترین کمپ ترک اعتیاد دارد این است که این مرکز از سازمان بهزیستی مجوز داشته باشد و تحت نظارت آن باشد، برای اینکه کمپ خوبی را انتخاب کنید ابتدا باید در مورد آن تحقیقاتی را انجام دهید به عنوان نمونه آن کمپ چه تعدادی نمونه های موفق ترک را داشته و از چه روش هایی برای ترک افراد استفاده میکنند، آیا روشی که استفاده میکنند علمی بوده و یا خیر؟

کمپ ترک اعتیاد مجاز

در مراکز ترک اعتیاد خوب و مراکز ترک اعتیاد شمال تهران حضور روانشناس در این نوع محیط امری ضروری است، امکانات لازم را که از طرف سازمان بهزیستی تعیین شده است داشته باشد مانند:

فضای مناسب و کافی برای حضور افراد در آن

بهداشت در آن کاملا رعایت شده باشد

امکانات رفاهی و سرویس بهداشتی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید