کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

معرفی کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران یکی از فعالیت هایی که مرکز کمپ ترک اعتیاد همت به آن می پردازد در زمینه ترک مواد مخدر مختلف از جمله شیشه است.در ابتدا به زبان ساده تر کارکرد مغز را برای شما بیان می کنیم: در سیستم اعصاب مرکزی، سلول های رشته های عصبی وجود دارند که به صورت مستقیم به هم متصل نیستند بلکه در بین سلولی با ابتدای سلول بعدی فضای بسیار کوچکی وجود دارد که به این فضای خالی در اصطلاح پزشکی سیناپس گفته می شود.

کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

 

برای اینکه یک سلول عصبی قادر باشد پیامی را از یک سلول به سلول دیگر منتقل کند باید از انتهای خود ماده ای به داخل این فضای کوچک ترشح کند. در واقع می توان گفت که آن فضای کوچک را پر کند. این ماده بر روی گیرنده هایی که در ابتدای سلول بعدی وجود دارد می نشیند و به این ترتیب پیام از سلولی به سلول دیگر منتقل می شود.

در سیستم عصبی نوروترنسمیتر های زیادی وجود دارد که ترشح شدن هر کدام از آنها منجر به علائم خاصی می ‌شود. دوپامین و سروتونین دو نوع نوروترنسمیتر عمده ای هستند که سوء مصرف شیشه یا مواد محرک باعث می شود که ترشح آنها در مغز افزایش پیدا کند.

اکنون توضیحاتی درباره ماده مخدر شیشه برای شما بیان می کنیم . شیشه که در حال حاضر در بازار قاچاق مواد محرک ایران وجود دارد بیشتر به صورت کریستال های ریز مانند شکر است. قاچاقچیان مواد مخدر با این حرف که شیشه حاوی مورفین نیست پس اعتیاد آور نیست، مصرف آن را تبلیغ می‌کنند و متاسفانه بسیاری از افراد نا آگاهانه و یا ناخواسته در دام مصرف اینگونه مواد مخدر می‌افتند.

واقعیت این است که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیادآور است به طوری که در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد آوری آن بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین است و خوب است بدانید که درمان اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران و مواد محرک مشکل ترین درمان در زمینه درمان سوء مصرف مواد مخدر است. افراد مختلف از این ماده به چهار شکل کشیدن از طریق بینی، خوردنی و یا تزریق ممکن است استفاده کنند. شیشه در آزمایشگاه های غیرقانونی ساخته می شود .

 

کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

نام دیگر شیشه آیس یا کریستال نیز هست. سوء مصرف شیشه باعث ترشح دوپامین، سروتونین و نوراپی نفرین در سیناپس های عصبی در مغز می‌شود و ترشح شدن آن را افزایش می دهد. مصرف کنندگان ابتدا علائم بسیار خوبی را تجربه می ‌کنند که احساس لذت و رضایت به آنها می دهد. قدرت تمرکز و اعتماد به نفس در افرادی که از این مواد استفاده می کنند به شدت بالا می رود و اینگونه افراد تصور می‌کنند که این خطر از آنها دور است .

کمپ ترک اعتیاد شیشه

با تمام این تفاسیر تصور کنید که این فرد در هنگام رانندگی چه وضعیتی خواهد داشت و به خاطر سرعت زیاد می تواند چه کارهایی را انجام بدهد. این افراد پس از استفاده کردن مخصوصاً در ابتدای استفاده از این مواد بسیار مهربان و صمیمی می‌شوند و خلاقیت شان زیاد می شود. مصرف حتی مقدار کمی از آن منجر به بی خوابی می شود. این افراد بی قرار می شوند و در یک جا دوام نمی آورند. اشتهای آنها به شدت کاهش پیدا می کند و همچنین با کاهش وزن شدید و کم خوابی شدید روبه‌رو می‌شوند.

با مصرف زیاد تنفس و ضربان قلب آنها نیز افزایش پیدا میکند ،فشار خون و دمای بدنشان به مرور زمان بالا می‌رود و احساس گرما می کنند پس زیاد آب میخورند ضربان قلب‌شان نامنظم میشود .به شدت تحریک پذیر و پرخاشگر می شوند و ممکن است دست به هر خشونتی بزنند. اضطراب، گیجی، لرزش اندام ها، تشنج و در نهایت ایست قلبی و مرگ هم از دیگر عوارض سوءمصرف از شیشه است.

کمپ ترک اعتیاد شیشه

 

سوء مصرف طولانی مدت شیشه منجر به ایجاد بدبینی شدید، خشونت، کاهش شدید حافظه، توهم های شنوایی و بینایی ،جنون آنی و بسیاری از اختلالات عصبی و روانی دیگر است که در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود. متاسفانه ماده مخدر شیشه شخص را در وضعیتی قرار می دهد که هیچ تمایلی به درمان شدن ندارد و شاید این مصیبت بار ترین تاثیر شیشه بر روی مغز افراد باشد که درمان و پیگیری این افراد را بسیار مشکل می کند.

پس از مدتی مغز دیگر نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و بیمار نه تنها حالات  خوبی را تجربه نمی کند بلکه فقط به خاطر ترس از عوارض ترک شیشه که مربوط به کارکرد ضعیف مغز است اقدام به سوء مصرف از آن می نماید.

فراموش نکنید که استفاده کردن از هرگونه مواد مخدر و یا مواد محرک در ابتدا با تجربه لذت بخش بسیار زیادی همراه است به صورتی که شخص به این باور می رسد که می تواند به صورت کنترل شده مواد را مورد سوءمصرف قرار دهد و از تجربه های لذت بخش آن برخوردار شود در حالی که غافل است که این عمل باعث می شود که حتی در صورت مصرف مقدار کمی از این مواد مخدر یا محرک ساختمان مغز و کارکرد آن به طور همزمان تغییر کند.

کمپ ترک اعتیاد شیشه

 

کمپ ترک اعتیاد

همچنانکه قبلاً به آن اشاره کردیم در حال حاضر در میان درمان‌های مواد مخدر، مواد محرک از جمله شیشه یکی از مشکل‌ترین روند های درمانی را دارند که توسط یک تیم مجرب می‌تواند صورت بگیرد .روند درمانی حین این بیماری به عوامل مختلفی مانند مدت زمان مصرف ،مقدار مصرف ،نوع و روش مصرف در افراد مختلف متفاوت است.

پس از تمامی اینها فرد باید نوسط یک روانپزشک به طور تخصصی مورد روان درمانی قرار بگیرد و به طور موازی با تمامی این روند های درمانی خانواده‌ها نیز باید مهارت ها و آموزش های کافی را کسب کنند. ما در کمپ ترک اعتیاد همت بهترین شرایط را برای درمان این بیماری فراهم کرده ایم .

 

کمپ ترک اعتیاد

 

ما در این مکان میتوانیم تمامی بیماری هایی در زمینه اعتیاد را برطرف کنیم که البته اعتیاد به شیشه که سخت ترین آنها نیز هست هم در کمپ ما کاملا قابل درمان است .ما دارای مجرب ترین تیم برای درمان بیماران مان هستیم .شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های کمپ ترک اعتیاد همت تماس بگیرید.

نویسنده: زهرا افشار

۱۱ دیدگاه

 • با سلام .یکی از بستگان من درگیر مصرف شیشه شده ظاهرا،توهماتی از قبیل خیانت همسر،کنترل شدن از طریق اینترنت یا کامپیوتر هم دارد،ضمن اینکه شدیدا هم مراقبه که یوقت نیان ببرنش کمپ،خانومش رو فراری داده و یه بچه سیزده چهارده ساله داره که با هم دارن زندگی میکنن،حال سئوال من اینه که ما چجور میتونیم اول مطمئن بشیم از مصرف شیشه،البته قبلا رو میدونیم که سابقه مصرف داشته ولی نه به شکل اعتیاد و اینکه مطمئن بشیم این حالات بخاطر افسردگی نیست و دوم اینکه چجور میشه این فرد رو به کمپ منتقل کرد،ممنون

  • سلام و عرض ادب .
   ممنونم که با ما مشکلاتتون رو درمیون میزارید. امیدوارم بتونیم خدمتگزار شایسته ای برای بیماران اعتیاد باشیم.
   در مورد مشکل شما باید عرض کنم که میتونید با شماره تلفن کمپ تماس بگیرید و کارشناسان ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. باتشکر
   روابط عمومی کمپ همت

 • سلام برای درمان شیشه برنامه شما چیست . مطمئنا روان درمانی باید ب همراه دارودرمانی باشه.

  • بله همچنین است که می فرمایید.
   در مرکز کمپ همت مانند مراکز vip همیشه روانپزشک و روان درمان ها در طول دوره در خدمت بیماران هستند و هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی درمان بیمار با جدیت دنبال میشود. برای اطلاعات بیشتر میتونید با کارشناسان کمپ همت تماس بگیرید و ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.
   با تشکر روابط عمومی کمپ همت

 • سلام من دنباله یه کمپ کاملا خصوصی ام هزینه اش هر چقدر باشه واسم مهم نیست فقط یه کمپ خوب و خصوصی باشه . کمپ شما این ویژگی و داره یا نه ؟

  • با سلام و عرض ادب
   کمپ همت یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد تهران است که در آن از نظر غذا و خوراک و …. تا حضور پزشکان و روان پزشکان و دیگر متخصصان بهترین خدمات به بیماران ارائه میگردد. خوشحال میشیم در خدمت شما نیز باشیم. برای هر گونه سوال با کارشناسان کمپ همت تماس بگیرید.
   روابط عمومی کمپ همت

  • با سلام و عرض ادب.
   لطفا برای مشاوره رایگان در خصوص روش درمان و ترک شیشه با متخصصان کمپ با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۰۲۳۹۰۰ تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند.

 • سلام وقتتون بخیر. خسته نباشید.
  بنده یکی از افراد خانواده مون اعتیاد داره به شیشه و متادون و قرص. حدود سه چهارسال مصرف میکرد ولی به مدت دو سال ترک کرد و الان به مدت چهارساله که بکوب داره مصرف میکنه. توهم خیانت، ترس از اینکه بیان ببرنش، توهم اینکه همه دنبالش پولشو بالا بکشن، توهم اینکه چند تا خونه و ماشین داره، توهم تهمت زدن و … داره. زنش که فراری شد رفت و الان مادرشو بیچاره کرده همش باهاش دعوا میکنه و خیلی مادرشو کتک میکنه. و این فرد معتاد هیچکسو نداره که کمکش کنه و از هیچکس حرف شنوی نداره بره خودشو درمان کنه. این فرد معتاد در ایلام زندگی میکنند. مادرش هم چند بار خواست که ازش شکایت کنه بندازدش زندان ولی بنده خدا میترسه پلیس نتونه بگیره اونوقت بیاد و به قصد کشتن بزندش. خواستم ببینن راه حل چیه که زندگیشو نجات بدیم؟ آیا پیشنهادی دارین؟ اگر کمک کنید بسیار ممنون میشوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید