سوالات متدوال

در زیر تعدادی از متداول ترین سوالات درباره ترک اعتیاد را پاسخ داده ایم

شما میتوانید سوال خود را در انتهای این برگه در قسمت دیدگاه بیان کنید، پاسخگو خواهیم بود

ترک اعتیاد در خانه امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد در خانه امکان پذیر است اما بسیار دشوار تر از ترک در یک مرکز اعتیاد است و درصد موفقیت آن هم بمراتب کمتر است چرا که حضور در جامه و شرایط پیشین ۱ )شروع وسوسه ۲)اضطراب و خستگی شدید ۳) مشکلات جسمی و عدم توانایی فرد به انجام امور روزمره ۴)حس نا امیدی،افسردگی شدید و ترس از خماری را به دنبال داردکه باعث شکست ترک میشود ولی به راحتی با فراهم آوردن شرایط ترک در کمپ با حضور پزشک ، روانپزشک ، روانشناس همگی کمک به موفقیت در ترک خواهند کرد . لازم به ذکر است ترک شیشه در منزل به دلیل شرایط سخت تر برای بیمار پیشنهاد نمیشود

حضور در کمپ تا حد موثر است؟

بزرگترین مشکل ترک اعتیاد، دوری از محیط های خطرناک و اطرافیان است که نیاز به یک محیط عاری از مواد را لازم میسازد.عدم تمرکز لازم برای پذیرش و آموزش جهت رفع مشکل اعتیاد به خاطر مشغله های محیط خارج، مشکلات عاطفی و اجتماعی، تاثیر گذاری اطرافیان روی بیمارن و وجود عوامل تحریک کننده در دوران حساس عدم مصرف، وجود یک محیط امن را برای بیماران، لازم میکند. حضور در کمپ بهترین روش ترک اعتیاد در دنیا است .

هزینه سم زدایی و ترک اعتیاد چقدر است؟

روش های مختلفی در سم زدایی وجود دارد که ما بهترین روش را با توجه به سن ، نوع مواد مصرفی و میزان مصرف پیشنهاد میدهیم . برای اطلاع از هزینه با کارشناس مشاوره ترک اعتیاد همت به شماره ۰۹۳۵۵۰۲۳۹۰۰  خانم کریمی تماس بگیرید .

کمپ ترک اعتیاد اجباری چیست؟

یکی از خدمات ما ترک اعتیاد به صورت اجباری است . در این روش اعضای خانواده فرد بیمار به علت عدم پذیرش فرد به حضور در کمپ، اقدام به گرفتن خدمات اجباری میکنند. در این روش بیمار توسط آمبولانس ما به کمپ منتقل خواهد شد و در دوره درمان اعتیاد اجازه خروج از مرکز را ندارد ، لازم به ذکر است تمامی امکانات رفاهی در کمپ وجود دارد . و بیمار با حضور یکی از اعضای خانواده ترخیص میشود. ترک اختیاری اعتیاد به مراتب اثر بخش تر از اجباریست ولی در بسیاری موارد عدم آگاهی بیمار از شرایط درمان و ترس از خماری باعث عدم قبول ترک در کمپ میباشد. ما در کمپ با حضور پزشک متخصص تلاش میکنیم بیمار با کمترین آسیب ترک کند. هزینه ترک اعتیاد اجباری کلیک کنید

شرایط پذیرش در کمپ همت چگونه است؟

کمپ همت پذیرای بیماران با اعتیاد به هر نوع مواد مخدر است حتی کسانی که چند نوع مصرف همزمان دارند . شرایط جسمی نسبتا سالم و افراد از سن ۱۸ الی ۶۰ سالگی در کمپ همت پذیرش میشوند . در صورتی که بیماری زمینه ایی دارید حتما با مشاوره مجموعه مطرح نمایید . در نظر داشته باشید که در شرایط پاندمی کرونا تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت شده و شما دوست عزیز با مدارک شناسایی ، لوازم شخصی میتوانید به مرکز کمپ همت مراجعه نمایید.

همچنین ما با همکاری فعالین حوزه اعتیاد خدمات ترک اعتیاد بانوان ، ویزیت سرپایی ، ویزیت در منزل و خدمات مشاوره ساعتی ترک اعتیاد را نیز ارائه خواهیم داد.

هدف کمپ همت فقط قطع مصرف است؟

متاسفانه مرحله سم زدایی که همان مرحله درمانی ترک اعتیاد است لازمه روند درمان است اما کافی نیست و بعد از قطع مصرف، بزرگترین معضل بیماران، وسوسه و دوستان بیرونی مشکل دار هستند که ناخودآگاه باعث بازگشت بیمار به اعتیاد میگردند. حتی برخی از رفتارهای ناآگاهانه خانواده ها، باعث بازگشت بیمار خواهد شد. پس گذراندن یک دوره کامل و ثابت شدن وضعیت بیمار در کمپ، اجتناب ناپذیر است. تا زمانی که بیمار، به ثبات برسد و آمادگی و آموزش لازم را برای ورود به جامعه داشته باشد. ما بعد از قطع مصرف و بهبود شرایط جسمی بیمار با برنامه های آموزشی مرحله روانشناسی و مشاوره درمانی را آغاز میکنیم.

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید