هزینه کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد چقدر است؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد به طور کلی اعتیاد حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی دچار ضعف اراده در کنترل اعمال خود می شود. هرچند ضعف اراده فی نفسه بیماری نیست ولی به علت عوارضی که در سیستم عصبی مرکزی شخص ایجاد می ‌کند به عنوان بیماری در نظر گرفته می شود و این بیماری باعث ایجاد اختلال در کنترل در سیستم رفتار -پاداش می شود و باعث تکرار آن رفتار می گردد.

هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

راه های زیادی برای رهایی از اعتیاد وجود دارد که یکی از شایع ترین آن ها ترک کردن ناگهانی و متوقف سازی روند اعتیاد به طور ناگهانی است. افرادی که در کمپ های ترک اعتیاد موفق شده اند که مواد مخدر را ترک کنند به سه دسته تقسیم می شوند: ۱. افرادی که داوطلبانه و با دلخواه خودشان برای ترک اعتیاد اقدام می‌ کنند. ۲.  افرادی که به عنوان معتاد توسط دولت در طرح های جمع آوری معتادین جمع آوری می شود و به این مراکز آورده می‌ شوند. ۳.  افرادی که توسط خانواده‌ها و با دستور قضایی توسط نیروی انتظامی جلب می شوند و به این کمپ ها آورده می شوند.

همه این افراد در خوشبینانه ‌ترین حالت و در حداقل زمان ممکن که حداقل یک ماه است در این کمپ ها می ماند و کاملا روشن است که در این مدت این افراد هزینه هایی را متحمل می شود. مانند هزینه های  خورد و خوراک ، هزینه نگهداری محل، داروهای لازم و  سایر هزینه هایی که باید تامین شوند تا فرد بتواند دوره ی بهبودی خود را سپری کند.

هزینه های کمپ ترک اعتیاد برای معتادین جمع آوری شده توسط دولت تامین می شود و کمپ هایی هم که این افراد به آن فرستاده می شوند کمپ های دولتی هستند و دولت مخارج آن ها را تامین می کند اما می‌ توان گفت که این کمپ ها تا حد زیادی تاثیر خیلی کمی بر روی این افراد می گذارند و باعث می شود که فرد معتاد در این مدت به شدت تحت آزار و اذیت قرار بگیرد و خاطره ی بعضی از ترک اعتیاد در ذهن او نقش ببندد.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

همچنین به طور پراکنده اخباری درباره بدرفتاری مسئولین کمپ ها با معتادین به گوش شما می رسد و این نشان دهنده غیر علمی و غیر اصولی بودن نحوه کار این گونه مراکز دولتی است و این بد رفتاری ها در جایی تاثیر خود را نشان می دهد. خوب است بدانید که متاسفانه آمار نشان می‌ دهد بیشتر از ۸۰ درصد افرادی که از این کمپ ها خارج می شوند دوباره به اعتیاد روی می آورند و به شیوه زندگی قبلی خود باز می گردند. هزینه ترک اعتیاد این افراد بر عهده دولت است.

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای معتادین داوطلب و یا معرفی شده توسط خانواده ها و یا افرادی که به طور دلخواه و با پای خودشان وارد کمپ های ترک اعتیاد می شوند و یا نزدیکان و دوستان آن ها را به  کمپ های ترک اعتیاد معرفی می کنند باید هزینه مورد نظر این مراکز را خودشان پرداخت نمایند. این هزینه ها معمولاً برای دوره های ترک اعتیاد بیشتر از یک ماه بیش از ۶۰۰ هزار تومان می باشد که توسط فرد مورد نظر یا خانواده او پرداخت می ‌شود.

البته این نکته هم ناگفته نماند که این مراکز چون به دو صورت خصوصی و دولتی هستند ممکن است دارای تفاوت های قیمتی بسیار بالایی باشند. از طرفی هم ممکن است برخی از این مراکز از داروهای همراه درمان استفاده کند و به این صورت شما مجبور می شوید که هزینه این داروها را هم بپردازید. البته لازم به ذکر است که در صورتی که بیمه درمانی داشته باشید معمولاً قیمت این گونه داروها برای شما کم تر از سایرین در می آید.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

نکته مهم در مورد کمپ های ترک اعتیاد و مراکز بستری ترک اعتیاد این است که شما باید به خاطر داشته باشد  که اعتیاد تنها یک بیماری است و فرد معتاد نیز یک بیمار به حساب می آید پس  شما باید برای درمان این بیماری به مراکز تخصصی مراجعه کنید که در آن جا این بیماری را  با روش های اصولی و علمی درمان کنند.

در ضمن چون ترک اعتیاد در کمپ های ترک اعتیاد به روش های ناگهانی می باشد احتمال بروز مشکلات پیش بینی نشده در اثر خماری شدید وجود دارد و چون بسیاری از کمپ های غیر مجاز غیر علمی و غیر اصولی رفتار می‌کنند در ۸۰ درصد موارد اثر بسیار کمی بر روی بیمار دارند و باعث می شود که فرد پس از خروج از کمپ باز هم به مواد مخدر روی بیاورد

که این مسئله بسیار مضر است و باعث می ‌شود که ضریب جذب مواد مخدر در فرد بالا تر از قبل شود و یا به زبان ساده‌ تر مجبور باشد روز به روز  دوز بیشتری از مواد مخدر را استفاده کند و حتی بعضی از افراد به استفاده کردن از سایر انواع مواد مخدر نیز روی می آورند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

برای مقابله با این مشکلات بهترین راه که ما آن را به شما پیشنهاد می ‌کنیم این است که این کار را به کاردان بسپارید و یا بهتر است بگوییم که درمان اعتیاد را به مرکز ترک اعتیاد همت بسپارید . با کمک ما هم عوارض قطع مصرف مواد مخدر را کم تر تجربه کنید و هم با استفاده از جلسات مشاوره و روان درمانی می توانید ترک اعتیاد خود را پایدار و ماندگار کنید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه های این کمپ ترک اعتیاد همت با ما تماس بگیرید. همکاران ما شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

 

Comments

یک پاسخ به “هزینه کمپ ترک اعتیاد”

  1. حسام الدین نیم‌رخ
    حسام الدین

    ۳تا شماره گذاشتید یکیش خاموشه یکیش در دسترس نیست اون ثابته هم که جواب نمیدید هزینه ی یک دوره ترک متادون چقدره؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید