هزینه کمپ ترک اعتیاد

مقدار هزینه کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد یکی از راه هایی که افراد معتاد میتوانند به راحتی ترک اعتیاد داشته باشند، انجام ترک اعتیاد در کمپ است که با حضور در این کلاس های باید هزینه کمپ ترک اعتیاد نیز توسط فرد معتاد پرداخت شود، ترک اعتیاد در کمپ شامل دوره ای چند روزه تا چند ماهه میباشد که افراد با حضور در آن و با شرکت در انواع کلاس ها از جمله ورزشی،آموزشی، مشاوره خانوادگی و … میتواند از شرایط کنونی رهایی پیدا کنند.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد در کمپ به چند مرحله تقسیم میشود:

مرحله اول : پذیرش و سم زدایی

در مرحله اول که باید فرد بیمار در این دورره ثبت نام کند، یعنی با ارائه مدرک و معرفی شخصی که به عنوان معرف آن بوده میتواند برای شروع فعالیت خود در کمپ اقدام کند. بعد از ثبت نام مدارک وی باید مورد پذیرش قرار بگیرد و باید از لحاظ جسمانی مشکلی نداشته باشد، زمانی که مورد تایید قرار گرفت اطلاعات لازم و توصیه های مورد نیاز به شخص اعلام میشود، هزینه کمپ ترک اعتیاد را هم باید پرداخت کند، بعد از وراد شدن بیمار باید مرحله سم زدایی وی آغاز شود، سم زدایی در محیطی انجام میشود که تمام تجهیزات مورد نیاز را به همراه آرامش داراست.

در این محیط تجهیزاتی مانند تلویزیون، دی وی دی ، تهویه مناسب ، حمام و سرویس بهداشتی، پزشک به همراه مددکاران بیمارکه به صورت مدام رسیدگی کرده و همه ی سعی و تلاش خود را میکنند تا این مرحله از انجام ترک اعتیاد برای فرد به خوبی انجام شود.

مرحله دوم : ورود به گروه و سالن عمومی

بعد از انجام مراحل سم زدایی فرد به گروه ترک اعتیاد وارد شده، این گروه در سالنی قرار دارد که تمام برنامه ی مورد نیاز برای آنها در آن سالن صورت گرفته و یا برای هر شخصی به شکل خصوصی انجام میگیرد. برنامه هایی که در این دوره برگزار میشود مانند برنامه های ورزشی؛ برنامه غذایی سر وقت، برنامه های فرهنگی، تقسیم وظایف و … همچنین در این دوره کلاس هایی برگزار میشود در رابطه با آشنایی خانواده ها با مسائل مربوط به بیماران.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

مرحله سوم : ترخیص از کمپ ترک اعتیاد و پیگیری درمان بعد از آن

بعد از گذشت دوره ای مشخص بیمارران میتوانند با مشاوره مددکار، معرف و فرد بیمار کارهای لازم را برای ترخیص انجام دهند. بعد از ترخیص هم افراد میتوانند برای پیگیری دوباره و مراقبت از ترک با  مددکار خود در ارتباط باشد.

افراد حاضر در کمپ به سه دسته تقسیم میشوند:

افرادی که با تصمیم خود وارد کمپ ترک اعتیاد شده اند.

معتادانی که دولت آنها را جمع آوری کرده اند و به کمپ آورده شدند.

خانواده ها اقدامات قانونی را برای معتادان در نظر گرفتند و آنها توسط قاضی به نیروی انتظامی تحویل داده شدند و به کمپ ترک اعتیاد وارد شدند.تمام دسته هایی که نام برده شد در دوره ای مشخص در کمپ ها فعالیت دارند و همچنین آنها باید مخارج خود را که شامل خوراک، هزینه محل نگداری، و داروها ( در صورت نیاز ) را فراهم آورند .

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

روش های ترک در کمپ ترک اعتیاد

مراکز ترک اعتیاد از راه های متنوعی برای ترک اعتیاد افراد استفاده میکنند، که روش استفاده شده بسته به شدت اعتیاد فرد و ماده ای که مصرف میکند میباشد. هزینه کمپ ترک اعتیاد نیز به نوع روش استفاده شده بستگی دارد. در زیر نمونه ای از روش های درمانی آورده شده است:

روش ناگهانی

اصطلاح آن در میان معتادان روش یابویی است که در بین افراد حاضر در کمپ و خانواده های بیماران رایج شده است، در این روش ترک اعتیاد یک روزه برای افراد انجام میشود بدون اینکه افراد مواد جایگزینی استفاده کنند.

ترک سنتی

در این روش مقدار موادی که بیمار مصرف میکند به تدریج کم خواهد شد.

ترک با کمک متادون

این روش هم مانند روش ناگهانی است ولی با این تفاوت که متادون جایگزین مواد مخدر میشود، در این روش آسیب کمتری به بیمار وارد میشود، از ویژگی های متادون این است که سختی خماری برای افراد را کاهش میدهد.

روش سم زدایی

افرادی که  مواد مخدر را با دوز بالایی مصرف میکنند این روش برای آنها مناسب بوده، برای اینکه فرد در این روش خماری زیادی نداشته باشد از داروهای بیهوشی استفاده میکنند.

 

روش های ترک در کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای معتادین داوطلب و معرفی شده توسط خانواده

معمولا افراد بیماری که با تصمیم خود میخواهند شرایط کنونی زندگی شان را تغییر دهند و یا خانوادهایشان انها را وارد مراکز ترک اعتیاد کرده اند باید در قبال فعالیت هایی که در محیط کمپ برای افراد انجام میشود هزینه هایی را پرداخت کنند، هزینه ترک اعتباد بسته به دوره مشخص شده و مورد نیاز فرد میباشد که باید توسط فرد و یا خانواده وی انجام بگیرد.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

مراکز ترک اعتیاد دو دسته هستند که شامل مراکز ترک اعتیاد دولتی و خصوصی میباشند، هزینه هایی که در این مراکز از فرد گرفته میشود ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد، در برخی از این مراکر در دوره درمان بیمار به وی دارو داده میشود که این دارو هزینه دارد  و باید توسط شخص پرداخت شود، هزینه های فرد میتواند از طریق بیمه درمانی وی انجام شود  که  در بیمه های درمانی، فرد فقط ۳۰ درصد از هزینه ها متقبل میشود.

نکته مهم در مورد کمپ ترک اعتیاد و مراکز بستری ترک اعتیاد

اعتیاد یک نوع بیماری است، برای درمان اعتیاد فرد باید به مراکز معتبر مراجعه کند که از روش های درست و علمی برای درمان فرد به کار میبرند، بستری کردن بیمار برای ترک اعتیاد چون راهی است که به صورت ناگهانی و سریع انجام میشود ممکن است برای برخی افراد مسائلی را به وجود بیاورند و بعد از گذشت زمان دوباره فرد به مصرف مواد مخدر روی آورد ور در ۸۰ درصد موارد اثر مثبتی را ندارد و فرد با نیاز بیشتری دوباره موارد را مصرف خواهد کرد که زندگی فرد در این حالت رو به نابودی خواهد بود.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

قوانین کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد دارای قوانین خاص خودش میباشد که از جمله قوانین آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی فشار زیادی را به فرد بیمار و یا خانواده وی نمی آورد و دارای هزینه های منصفانه ای میباشد.

در این نوع مراکز آرامش و دوستی و محبت با افراد جدید شکل میگیرد که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد.

درب ترک اعتیاد همیشه و هر زمان برای افرادی که زندگی شان در خطر است و دچار مشکل اعتیاد هستند باز است.

فرد در محیط کمپ به راحتی میتواند با دیگران دوستی برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید