کمپ ترک اعتیاد

معرفی کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد به طور کلی اعتیاد حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی دچار ضعف اراده در کنترل اعمال خود می شود.هرچند ضعف اراده فی نفسه بیماری نیست ولی به علت عوارضی که در سیستم عصبی مرکزی شخص ایجاد می ‌کند به عنوان بیماری در نظر گرفته می شود و این بیماری باعث ایجاد اختلال در کنترل در سیستم رفتار -پاداش می شود و باعث تکرار آن رفتار می گردد.

 

یعنی بیمار به دارو وابستگی پیدا می کند. در اطراف ما موادی وجود دارند که می‌ توانند باعث ایجاد اعتیاد روانی در ما شوند. برای مثال وابستگی به الکل، کافئین ،مواد توهم زا، مواد آرامش بخش، مانند خواب آور ها و یا مواد محرک مانند شیشه و کوکائین و موادی مانند تنباکو.

امروزه یکی از بزرگترین مشکلات بیشتر کشور ها پدیده سوء مصرف مواد است که به طور مستقیم و غیرمستقیم چه کوتاه ‌مدت و بلند مدت کیفیت زندگی ساکنان آن کشور را تحت الشعاع قرار می دهد.

درواقع  اعتیاد پاسخ فیزیولوژیک بدن است به مصرف مواد اعتیاد آور که البته اگر به طور مکرر تکرار شود. این وابستگی از طرفی باعث تسکین و آرامش موقت و گاهی تحرک و نشاط زود گذر برای افراد است و از طرف دیگر بعد از اتمام این اثرات باعث جستجوی فرد برای یافتن مجدد این ماده و وابستگی مداوم به این ماده می شود.

این حالتی است که فرد در آن هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی به ماده مخدر وابستگی پیدا می کند و مجبور می شود که به تدریج مقدار ماده مصرفی را افزایش دهد.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

امروزه بیشتر افراد و بیشتر کشورها به فکر این افتاده اند که بتوانند افرادی را که این مشکلات را دارند درمان کنند و یا بتوانند اعتیاد آن ها را با علم پزشکی کنترل کنند.یکی از مراکز مورد استفاده برای ترک اعتیاد به مواد مخدر کمپ اعتیاد می باشد که از روش های مختلف برای ترک انواع مواد اعتیاد آور شامل مواد مخدر، مواد محرک، مواد توهم زا و غیره استفاده می کنند.

بسیاری از مصرف کننده ها و خانواده آنان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین در مورد هزینه کمپ های ترک اعتیاد و روش های درمانی در این کمپ ها می باشد.کمپ ترک اعتیاد همت یکی از بهترین کمپ های سطح تهران است که می‌ تواند به افرادی که به این گونه مواد اعتیاد پیدا کرده اند کمک شایانی در زمینه درمان این بیماری انجام دهند.

کمپ های ترک اعتیاد در واقع مکان هایی هستند که افراد برای مدت زمان معینی که در حال ترک مواد اعتیاد آور هستند در آن جا اقامت می کنند و دوره بهبودی خود را در این مکان ها تکمیل می‌ کنند.

روش های مختلفی در درمان اعتیاد در این مراکز استفاده می شود که مرسوم ترین روش ترک اعتیاد تریاک در کمپ ها، ترک اعتیاد ناگهانی یا به عبارتی سقوط آزاد است. ترک ناگهانی در بین افراد درگیر در این حوزه به نام ترک یابویی شناخته می شود.

امروزه روش‌های وجود دارد که افراد می توانند بدون اینکه از خانه خارج شوند و یا به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه کنند در خانه و محل سکونت خود بدون آنکه کسی متوجه شود اعتیاد خود را ترک کنند که البته ما این کار را به بیماران پیشنهاد نمی کنیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد با مشاوران مرکز مشاوره ما تماس حاصل نمایید.

کمپ ترک اعتیاد پیروان همت

مرکز ترک اعتیاد همت مجاز و با مجوز سازمان بهزیستی به فعالیت خود ادامه می ‌دهد. این مرکز متعهد است که از روش‌های علمی و قانونی استفاده می‌ کند و امکانات مناسب برای بیماران خود فراهم می‌ کند و در آن افرادی که با بیمار بد رفتاری کنند جایی ندارند با این حال هر چند مراکزی که این موارد را رعایت کنند کم نیستند اما بسیاری از اینها از این موارد تخطی می کنند.

ترک با توسل به زور و کنک زدن بیماران یکی از رایج ترین قانون شکنی ها در کمپ های ترک اعتیاد سطح شهر است. شما می توانید برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد با مرکز ترک اعتیاد همت تماس حاصل نمایید.

ما می توانیم این ادعا را بکنیم که ما یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد در سطح شهر است. اولین نکته مهم برای انتخاب یک کمپ اعتیاد خوب داشتن مجوز از طرف سازمان بهزیستی است که  ترک اعتیاد همت این مجوز را دارد.

برای انتخاب یک کمپ اعتیاد مناسب پرس و جو درباره روش های مورد استفاده در آن و آگاهی داشتن از نمونه های موفق ترک توصیه می‌ شود. کادر درمانی متخصص و مجرب به ویژه حضور روانشناس یکی از ویژگی‌های بسیار مهم برای یک کمپ خوب است که کمپ همت این ویژگی‌ها را داراست.

استانداردهای مختلفی از جمله امکانات رفاهی، بهداشتی و فضای کافی نیز از سوی بهزیستی مشخص شده است که می ‌توانند در انتخاب کمپ مناسب موثر باشد.باتوجه به افزایش تعداد مراکز ترک اعتیاد ، پیداکردن مرکزی مطمئن و تخصصی کمی دشوار است ولی در نظر گرفتن برخی نکات مانند مجوز بخش بستری، امکانات رفاهی و درمانی ، روش‌های درمان و پیگیری در دوره نقاهت می تواند در پیدا کردن مرکز تخصصی ترک اعتیاد به شما کمک کند.

مشاوره رایگان برای ترک اعتیاد

شما می توانید برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد با کمپ ترک اعتیاد همت تماس حاصل نمایید.مرکز بستری ترک اعتیاد همت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای بستری و درمان بیماران اعتیاد، یکی از بهترین و مجهزترین مراکز ترک اعتیاد در کشور می‌ باشد.

در این مرکز مراحل پذیرش و درمان بیماران بصورت شبانه ‌روزی و بدون خستگی انجام می شود. متخصصین درمان اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد همت به شما عزیزان در فرآیند سخت درمان اعتیاد کمک های لازم را می کنند تا هرچه سریع ‌تر سلامت خود را بدست آورید.

نویسنده: زهرا افشار

Comments

3 پاسخ به “کمپ ترک اعتیاد”

 1. matin sajed نیم‌رخ
  matin sajed

  کمپ ترک اعتیاد همت بسیار کارکنان مسئولیت پذیر و دلسوزی داره
  ممنونم واقعا که تو این مدتی که اونجا بودم ، هیچ چیز منو اذیت نکرد و شرایط خیلی خوبی بود که تونستم از پس اعتیادم بر بیام
  خواستم فقط از اینجا یه تشکری کرده باشم
  روانشناس خانم قدیمی بسیار به من کمک کردن
  دمتون گرم

 2. شاهین صداقت نیم‌رخ
  شاهین صداقت

  من چند بار تصمیم گرفتم در خانه ترک کنم
  متاسفانه نمیتونم خماری تحمل کنم و مجدد بعد دو روز نهایت مصرف میکنم
  تو کمپترک بدون خماری انجام میدین ؟

  1. کمپ همت نیم‌رخ
   کمپ همت

   سلام دوست عزیز
   ترک اعتیاد در کمپ همت زیر نظر پزشک با کمترین آسیب انجام میشود
   برای مشاوره و اطلاعات بشتر با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۹۸۸۴ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید