درباره ما

موسسه ترک اعتیاد پیروان همت

موسسه کاهش آسیب پیروان همت در سال 1384 ابتدا با نام هدیه همت شروع به کار نمود و پس از 6 سال فعالیت در سال 1390 بنام پیروان همت تغییر نام داد و تا کنون 12 سال است که در زمینه سم زدایی ، بازتوانی ، درمان، مشاوره و پیش گیری فعالیت دارد.
مجموعه کاهش آسیب پیروان همت دارای سالن مجهز به خوابگاه، سالن سم زدایی، سالن اجتماعات، دفتر فرهنگی، بوفه مجزا و انبار وسایل مددجویان می باشد.
در برنامه درمانی مجموعه، پزشک متخصص، روان شناس، مددکاران اجتماعی و مددیاران اعتیاد مشغول به فعالیت و پیگیری های درمانی هستند.
و این مجموعه در برنامه آتی خود دارد که بتوانیم مجموعه های کارآفرینی جهت ایجاد اشتغال برای مددجویان بهبود یافته همین مرکز تاسیس نماییم.

معرفی مسئولان مرکز:

1-نام و نام خانوادگی : آقای حسن جاجویی

سمت شخص : مدیرعامل

2-نام و نام خانوادگی : روح اله میرزایی

سمت شخص :مدیر اجرایی

3-نام و نام خانوادگی :خانم دکتر حسینی

سمت شخص :روانشناس خانواده

4-نام و نام خانوادگی : خانم دکتر لطفی

سمت شخص :روانشناس خانواده

5-نام و نام خانوادگی :خانم دکتر قدیمی

سمت شخص:روانشناس خانواده

6-نام و نام خانوادگی :جناب افشاریان

سمت شخص:مددکار اجنماعی

7-نام و نام خانوادگی:آقای احسان احمدی

سمت شخص:مددکار اجتماعی

8-نام و نام خانوادگی:آقای بهرام شکوری

سمت شخص:مددیار اعتیاد

9-نام و نام خانوادگی:آقای مهندس مرتضی مردانی

سمت شخص:طراح سایت و مدیر مارکتینگ

مسئولان و خدمتگزاران صادق و تیم درمان مجرب

مسئولان و خدمتگزاران این موسسه از اعضا و مدیران اولین مراکز تاسیس شده در کشور می‌باشند. تجربه طولانی کار با جوانان از سال ۱۳۸۲ تاکنون و قرارداد با ارگانها و سازمانها و شرکتهای معتبر خود گواه بر این موضوع می باشد.

حضور و کار در مراکز مختلف و راه اندازی چندین مرکز در نقاط مختلف و شرکت در اولین دوره های آموزش اعتیاد کشور و آموزش بروز اعضای تیم درمان موسسه خود گواه بر این مسئله می باشد.

ایجاد محیطی آرام و کاملا شاد و دور از هر گونه تشنج لازمه یک محیط درمانی می باشد که در این مجموعه با برنامه‌های شاد و مفرح و اجرای تئاترهای کمدی و ایجاد کتابخانه و تأمین لوازم ورزشی و اجرای برنامه‌های موسیقی و موزیک و مسابقات ورزشی در رسیدن به این هدف مهم تلاش نموده ایم.

تیم درمان شامل یک نفر پزشک و دو نفر روانشناس و یک نفر روانشناس خانواده و یک نفر مددکار اجتماعی و دونفر مددیار اعتیاد می باشد.

معاینات پزشکی و مشاورات روانشناسی

حضور پزشک و معاینات ( در فضای درمانی مجهز به تجهیزات پزشکی ) در مرحله سمزدایی با این هدف انجام می گیرد تا بیمارانی که نیاز به حمایت دارویی دارند و یا بیماری همراه دارند. در مرحله سم زدایی کمک های لازم برای حمایت و سلامتی جسمی و سپری کردن راحت تر و قابل تحمل تر این مسیر می باشد.

مشاوره روانشناسی جهت تشخیص سلامت روحی و روانی مددجویان صورت می‌گیرد تشخیص بیماری هایی از قبیل افسردگی و PTST و… که خود باعث شروع اعتیاد و یا بازگشت به مصرف این عزیزان می شود می‌تواند با مشاوره روان درمانگر منجر به حل مسئله و بهبودی مستمر و پایدار گردد.

در موارد خاص نیز با تشخیص روانشناس مبنی بر درمان دارویی. و مددجو به روان پزشک ارجاع می‌شود. که در این صورت مددجو با تایید خانواده و معرف به همراه تیم همراه به مرکز روانپزشکی یا مطب روانپزشک ارجاع و پس از ویزیت به کمپ مراجعت می نماید. تمامی این مراحل جهت مانایی و پایداری درمان لازم و ضروری می باشد

جلسات روزانه  (گروه درمانی و مشاورات فردی)

جلسات آموزشی برای بیماران و مددجویان عزیز بعد از سم زدایی و انتقال به آسایشگاه صورت می‌گیرد.

ساعت شروع جلسات صبح ساعت ۱۰ الی ۱۱ بوده که توسط مددکاران اجتماعی و روانشناسان و مددیاران اعتیاد اجرا می گردد.

جلسات بهبودی با حضور اعضای گروه‌های همتا عصر ها در ساعت ۱۷ الی ۱۸ برگزار می‌شود که با دعوت از اعضای بهبود یافته و قدیمی با هدف تبادل تجربه و ایجاد انگیزه و امید در بیماران صورت می‌گیرد.

برگزاری جشن پاکی و تولد پاکی اعضای بهبود یافته در جلسات: تمایل عزیزان را برای پاک زیستن و بهبودی مستمر افزایش می‌دهد. در طول دوره اقامتی در کمپ هر مددجو یک مشاور را انتخاب نموده و چندین بار مشاوره فردی را دریافت می نماید.مواد مخدر با مغز شما چه می کند؟

در مشاورات فردی:

با توجه به وضعیت هر مددجو: جلسه رفع سنجش .کشف نقاط سیاه ضمیر ناخودآگاه. ایجاد انگیزه ارزیابی وضعیت روانی. دلایل لرزش و مصرف مجدد.  آموزش مهارتهای زندگی . اصلاح مهارتهای ارتباط با خانواده توانمندسازی مهارت مقابله با وسوسه و ……. با هر مددجو  کار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *