درباره ما

موسسه ترک اعتیاد پیروان همت

موسسه کاهش آسیب پیروان همت در حال حاضر بهترین کمپ ترک اعتیاد در غرب تهران است که در سال ۱۳۸۴ ابتدا با نام هدیه همت شروع به کار نمود و پس از ۶ سال فعالیت در سال ۱۳۹۰ بنام پیروان همت تغییر نام داد و تا کنون ۱۲ سال است که در زمینه سم زدایی ، بازتوانی ، درمان، مشاوره و پیش گیری فعالیت دارد.
مجموعه کاهش آسیب پیروان همت دارای سالن مجهز به خوابگاه، سالن سم زدایی، سالن اجتماعات، دفتر فرهنگی، بوفه مجزا و انبار وسایل مددجویان می باشد.
در برنامه درمانی مجموعه، پزشک متخصص، روان شناس، مددکاران اجتماعی و مددیاران اعتیاد مشغول به فعالیت و پیگیری های درمانی هستند.
و این مجموعه در برنامه آتی خود دارد که بتوانیم مجموعه های کارآفرینی جهت ایجاد اشتغال برای مددجویان بهبود یافته همین مرکز تاسیس نماییم.

مسئولان و خدمتگزاران صادق و تیم درمان مجرب

مسئولان و خدمتگزاران این موسسه از اعضا و مدیران اولین مراکز تاسیس شده در کشور می‌باشند. تجربه طولانی کار با جوانان از سال ۱۳۸۲ تاکنون و قرارداد با ارگانها و سازمانها و شرکتهای معتبر خود گواه بر این موضوع می باشد.

حضور و کار در مراکز مختلف و راه اندازی چندین مرکز در نقاط مختلف و شرکت در اولین دوره های آموزش اعتیاد کشور و آموزش بروز اعضای تیم درمان موسسه خود گواه بر این مسئله می باشد.

ایجاد محیطی آرام و کاملا شاد و دور از هر گونه تشنج لازمه یک محیط درمانی می باشد که در این مجموعه با برنامه‌های شاد و مفرح و اجرای تئاترهای کمدی و ایجاد کتابخانه و تأمین لوازم ورزشی و اجرای برنامه‌های موسیقی و موزیک و مسابقات ورزشی در رسیدن به این هدف مهم تلاش نموده ایم.

تیم درمان شامل یک نفر پزشک و دو نفر روانشناس و یک نفر روانشناس خانواده و یک نفر مددکار اجتماعی و دونفر مددیار اعتیاد می باشد.

معاینات پزشکی و مشاورات روانشناسی

حضور پزشک و معاینات ( در فضای درمانی مجهز به تجهیزات پزشکی ) در مرحله سمزدایی با این هدف انجام می گیرد تا بیمارانی که نیاز به حمایت دارویی دارند و یا بیماری همراه دارند. در مرحله سم زدایی کمک های لازم برای حمایت و سلامتی جسمی و سپری کردن راحت تر و قابل تحمل تر این مسیر می باشد.

مشاوره روانشناسی جهت تشخیص سلامت روحی و روانی مددجویان صورت می‌گیرد تشخیص بیماری هایی از قبیل افسردگی و PTST و… که خود باعث شروع اعتیاد و یا بازگشت به مصرف این عزیزان می شود می‌تواند با مشاوره روان درمانگر منجر به حل مسئله و بهبودی مستمر و پایدار گردد.

در موارد خاص نیز با تشخیص روانشناس مبنی بر درمان دارویی. و مددجو به روان پزشک ارجاع می‌شود. که در این صورت مددجو با تایید خانواده و معرف به همراه تیم همراه به مرکز روانپزشکی یا مطب روانپزشک ارجاع و پس از ویزیت به کمپ مراجعت می نماید. تمامی این مراحل جهت مانایی و پایداری درمان لازم و ضروری می باشد

جلسات روزانه  (گروه درمانی و مشاورات فردی)

جلسات آموزشی برای بیماران و مددجویان عزیز بعد از سم زدایی و انتقال به آسایشگاه صورت می‌گیرد.

ساعت شروع جلسات صبح ساعت ۱۰ الی ۱۱ بوده که توسط مددکاران اجتماعی و روانشناسان و مددیاران اعتیاد اجرا می گردد.

جلسات بهبودی با حضور اعضای گروه‌های همتا عصر ها در ساعت ۱۷ الی ۱۸ برگزار می‌شود که با دعوت از اعضای بهبود یافته و قدیمی با هدف تبادل تجربه و ایجاد انگیزه و امید در بیماران صورت می‌گیرد.

برگزاری جشن پاکی و تولد پاکی اعضای بهبود یافته در جلسات: تمایل عزیزان را برای پاک زیستن و بهبودی مستمر افزایش می‌دهد. در طول دوره اقامتی در کمپ هر مددجو یک مشاور را انتخاب نموده و چندین بار مشاوره فردی را دریافت می نماید.

در مشاورات فردی:

با توجه به وضعیت هر مددجو: جلسه رفع سنجش .کشف نقاط سیاه ضمیر ناخودآگاه. ایجاد انگیزه ارزیابی وضعیت روانی. دلایل لرزش و مصرف مجدد.  آموزش مهارتهای زندگی . اصلاح مهارتهای ارتباط با خانواده توانمندسازی مهارت مقابله با وسوسه و ……. با هر مددجو  کار می شود

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید