کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران یکی از فعالیت هایی که مرکز کمپ ترک اعتیاد همت به آن می پردازد در زمینه ترک مواد مخدر مختلف از جمله شیشه است.

در ابتدا به زبان ساده تر کارکرد مغز را برای شما بیان می کنیم: در سیستم اعصاب مرکزی، سلول های رشته های عصبی وجود دارند که به صورت مستقیم به هم متصل نیستند بلکه در بین سلولی با ابتدای سلول بعدی فضای بسیار کوچکی وجود دارد که به این فضای خالی در اصطلاح پزشکی سیناپس گفته می شود.

برای اینکه یک سلول عصبی قادر باشد پیامی را از یک سلول به سلول دیگر منتقل کند باید از انتهای خود ماده ای به داخل این فضای کوچک ترشح کند. در واقع می توان گفت که آن فضای کوچک را پر کند. این ماده بر روی گیرنده هایی که در ابتدای سلول بعدی وجود دارد می نشیند و به این ترتیب پیام از سلولی به سلول دیگر منتقل می شود.

کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران

در سیستم عصبی نوروترنسمیتر های زیادی وجود دارد که ترشح شدن هر کدام از آنها منجر به علائم خاصی می ‌شود. دوپامین و سروتونین دو نوع نوروترنسمیتر عمده ای هستند که سوء مصرف شیشه یا مواد محرک باعث می شود که ترشح آنها در مغز افزایش پیدا کند.

اکنون توضیحاتی درباره ماده مخدر شیشه برای شما بیان می کنیم . شیشه که در حال حاضر در بازار قاچاق مواد محرک ایران وجود دارد بیشتر به صورت کریستال های ریز مانند شکر است. قاچاقچیان مواد مخدر با این حرف که شیشه حاوی مورفین نیست پس اعتیاد آور نیست، مصرف آن را تبلیغ می‌کنند و متاسفانه بسیاری از افراد نا آگاهانه و یا ناخواسته در دام مصرف اینگونه مواد مخدر می‌افتند.

واقعیت این است که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیادآور است به طوری که در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد آوری آن بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین است و خوب است بدانید که درمان اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد شیشه در تهران و مواد محرک مشکل ترین درمان در زمینه درمان سوء مصرف مواد مخدر است. افراد مختلف از این ماده به چهار شکل کشیدن از طریق بینی، خوردنی و یا تزریق ممکن است استفاده کنند. شیشه در آزمایشگاه های غیرقانونی ساخته می شود .

کمپ ترک اعتیاد شیشه

نام دیگر شیشه آیس یا کریستال نیز هست. سوء مصرف شیشه باعث ترشح دوپامین، سروتونین و نوراپی نفرین در سیناپس های عصبی در مغز می‌شود و ترشح شدن آن را افزایش می دهد. مصرف کنندگان ابتدا علائم بسیار خوبی را تجربه می ‌کنند که احساس لذت و رضایت به آنها می دهد. قدرت تمرکز و اعتماد به نفس در افرادی که از این مواد استفاده می کنند به شدت بالا می رود و اینگونه افراد تصور می‌کنند که این خطر از آنها دور است .

کمپ ترک اعتیاد شیشه

با تمام این تفاسیر تصور کنید که این فرد در هنگام رانندگی چه وضعیتی خواهد داشت و به خاطر سرعت زیاد می تواند چه کارهایی را انجام بدهد. این افراد پس از استفاده کردن مخصوصاً در ابتدای استفاده از این مواد بسیار مهربان و صمیمی می‌شوند و خلاقیت شان زیاد می شود. مصرف حتی مقدار کمی از آن منجر به بی خوابی می شود. این افراد بی قرار می شوند و در یک جا دوام نمی آورند. اشتهای آنها به شدت کاهش پیدا می کند و همچنین با کاهش وزن شدید و کم خوابی شدید روبه‌رو می‌شوند.

کمپ ترک اعتیاد شیشه

 

با مصرف زیاد تنفس و ضربان قلب آنها نیز افزایش پیدا میکند ،فشار خون و دمای بدنشان به مرور زمان بالا می‌رود و احساس گرما می کنند پس زیاد آب میخورند ضربان قلب‌شان نامنظم میشود .به شدت تحریک پذیر و پرخاشگر می شوند و ممکن است دست به هر خشونتی بزنند. اضطراب، گیجی، لرزش اندام ها، تشنج و در نهایت ایست قلبی و مرگ هم از دیگر عوارض سوءمصرف از شیشه است.

سوء مصرف طولانی مدت شیشه منجر به ایجاد بدبینی شدید، خشونت، کاهش شدید حافظه، توهم های شنوایی و بینایی ،جنون آنی و بسیاری از اختلالات عصبی و روانی دیگر است که در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود. متاسفانه ماده مخدر شیشه شخص را در وضعیتی قرار می دهد که هیچ تمایلی به درمان شدن ندارد و شاید این مصیبت بار ترین تاثیر شیشه بر روی مغز افراد باشد که درمان و پیگیری این افراد را بسیار مشکل می کند.

 

کمپ ترک اعتیاد

پس از مدتی مغز دیگر نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و بیمار نه تنها حالات  خوبی را تجربه نمی کند بلکه فقط به خاطر ترس از عوارض ترک شیشه که مربوط به کارکرد ضعیف مغز است اقدام به سوء مصرف از آن می نماید.

فراموش نکنید که استفاده کردن از هرگونه مواد مخدر و یا مواد محرک در ابتدا با تجربه لذت بخش بسیار زیادی همراه است به صورتی که شخص به این باور می رسد که می تواند به صورت کنترل شده مواد را مورد سوءمصرف قرار دهد و از تجربه های لذت بخش آن برخوردار شود در حالی که غافل است که این عمل باعث می شود که حتی در صورت مصرف مقدار کمی از این مواد مخدر یا محرک ساختمان مغز و کارکرد آن به طور همزمان تغییر کند.

کمپ ترک اعتیاد

همچنانکه قبلاً به آن اشاره کردیم در حال حاضر در میان درمان‌های مواد مخدر، مواد محرک از جمله شیشه یکی از مشکل‌ترین روند های درمانی را دارند که توسط یک تیم مجرب می‌تواند صورت بگیرد .روند درمانی حین این بیماری به عوامل مختلفی مانند مدت زمان مصرف ،مقدار مصرف ،نوع و روش مصرف در افراد مختلف متفاوت است.

کمپ ترک اعتیاد

پس از تمامی اینها فرد باید نوسط یک روانپزشک به طور تخصصی مورد روان درمانی قرار بگیرد و به طور موازی با تمامی این روند های درمانی خانواده‌ها نیز باید مهارت ها و آموزش های کافی را کسب کنند. ما در کمپ ترک اعتیاد همت بهترین شرایط را برای درمان این بیماری فراهم کرده ایم .

ما در این مکان میتوانیم تمامی بیماری هایی در زمینه اعتیاد را برطرف کنیم که البته اعتیاد به شیشه که سخت ترین آنها نیز هست هم در کمپ ما کاملا قابل درمان است .ما دارای مجرب ترین تیم برای درمان بیماران مان هستیم .شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های کمپ ترک اعتیاد همت تماس بگیرید.

نویسنده: زهرا افشار