هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیانهای جسمی، ضررهای اجتماعی، اقتصادی بسیاری دارد. روشهای مختلفی برای ترک اعتیاد استفاده می شود، یکی از روشهای جدید، سم زدایی فوق سریع (UROD ) است که منجر به کاهش علائم و عوارض سندرم ترک می شود. هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران بسته به مواد مصرفی تفاوت هایی دارد.
سم زدایی اولین مرحله از ترک اعتیاد است که به معنی تصفیه و پاک سازی بدن معتاد از مواد مخدر میباشد. ترک اعتیاد به صورت کلی شامل دو مرحله است :

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران
مرحله اول : در مرحله اول وابستگی بین معتاد و مواد مخدر از بین میرود و به شکلی انجام میشود که خماری از کاهش و یا عدم استعمال مواد صورت نمیگیرد.
مرحله دوم : در این مرحله وابستگی های روانی بیمار از بین میرود یعنی تلاش میشود در مواقع روبه رو شدن با مواد خودرا کنترل کنند.
انواع سم زدایی
سم زدایی سریع بصورت بستری یا rd
بیمار به مدت 4 روز یا بیشتر بستری شده و توسط داروهایی که پزشک تجویز میکند به تدریج مصرف مواد را کاهش میدهد.
سم زدایی فوق سریع یک روزه بصورت بستری یا urod
در سم زدایی فوق سریع داروهای آنتاگونیست به مقدار بالایی به کار برده میشود، در صورتی که بیمار توانایی تحمل آن را نداشته باشد وی را بیهوش میکنند.
سم زدایی با کلونیدین بصورت سرپایی
معتاد در این روش مواد مصرف نمیکند ودر صورت بروز علائم خماری داروهایی که پزشک تجویز کرده مصرف میکند.
سم زدایی سرپایی با داروهای آگونیست مانند متادون و بوپره نورفین
در این روش بیمار باید داروهایی مانند متادون را مصرف کند و بر اساس برنامه ای که توسط پزشک تجویز شده به تدریج از مقدار مواد کم خواهد شد.
بسته به میزان مواد و شرایطی که بیمار دارد روش سم زدایی انتخاب شده و هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران به این عوامل بستگی دارد.

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران
فرآیند سم زدایی فوق سریع در تهران

این فرآیند سم زدایی فوق سریع، سندرم خروج حاد را از چند روز به چند ساعت کاهش می‌دهد. بیمار در معرض ناراحتی شدید ناشی از خروج مواد مخدر قرار ندارد. از همه مهم‌تر، وقتی بیمار بیدار می‌شود، گیرنده‌های بیمار از دلبستگی افیونی آزاد و مسدود می‌شوند.

با پیروی از روش دفع مواد مخدر، درمان می‌تواند برای خنثی کردن تمایل و کاهش قابل‌ملاحظه خطر بازگشت، آغاز شود. لازم به ذکر است که فرد معتاد نگران هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران نباشد.
انواع راه های ترک اعتیاد
انواع مختلف دفع مسمومیت با مواد مخدر و برنامه‌های کناره‌گیری افراد معتاد وجود دارد، اول اینکه مهم است بدانید که هدف هر برنامه دفع مسمومیت این است که به بدن اجازه دهد بعد از اعتیاد به مواد مخدر پس از اعتیاد به مواد مخدر التیام یابد و سپس فرد را تثبیت کند تا بتوانند به درمان طولانی‌مدت بپردازند.

این امر می‌تواند در مراکز ترک اعتیاد در تهران به صورت بستری یا سرپایی، بسته به شدت اعتیاد و وجود هر بیماری پزشکی یا روانی دیگر رخ دهد. به طور کلی، اغلب اعتیاد یا داشتن یک اختلال همزمان نشان‌دهنده اولویت برنامه دفع مسمومیت بستری است.
اعتیاد به الکل می‌تواند یک فرآیند بسیار خطرناک باشد که در طی آن مراقبت پزشکی برای اطمینان از خروج مواد مخدر، ایمنی بیمار ضروری است.
اما ترک اعتیاد در خانه گزینه خوبی برای ترک نمیباشد زیرا:
ممکن است ایمن نباشد.
این کار همیشه کارساز نیست.
سم زدایی فوق سریع در بسیاری از موارد امن‌تر، راحت‌تر و موثرتر است، زیرا هم سریعتر انجام میشود و هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران در حدی است که فرد میتواند آن را پرداخت کند.

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران
انتخاب بهتر این است که فرد با متخصصان سلامت روانی و سلامت در مورد ترک اعتیاد صحبت کرده و بهترین راهکارها را از ایشان دریافت کنند.
سم زدایی، اولین گام در یک برنامه توان‌بخشی جامع است که تمام ابزار مورد نیاز برای بازیابی را ارائه می‌دهد.

سم زدایی می‌تواند از عواقب ناخوشایند یا مهلک ناشی از توقف ناگهانی جلوگیری کند، درواقع می‌تواند به بیمار کمک کند از مواد مخدر پاک سازی شود.
هدف هر برنامه دفع مسمومیت، درمان فیزیولوژیکی پس از اعتیاد به مواد مخدر است، ابتدا از طریق تثبیت، سپس از طریق یک دوره سم زدایی، پس از تثبیت تمرکز سم زدایی به نظارت و حمایت از فرآیندهای مختلف بدن، که خود را از دارو خلاص می‌کند میباشد.

درمان همه جانبه
مهم است که توجه داشته باشید که دفع مسمومیت یک درمان کامل برای اعتیاد به مواد مخدر نیست، مهم نیست که چه دارویی باید انتخاب شود. از آنجا که اعتیاد هم روان‌شناختی و هم فیزیکی است، بیماران از درمان روان‌درمانی برای رسیدگی به مسائل نیاز به غذا و تغییرات ساخته‌شده در مغز به عنوان نتیجه سو استفاده طولانی‌مدت از مواد مخدر بهره می‌برند.

سم زدایی به تنهایی ممکن است به بیمار کمک کند تا از مصرف مواد مخدر و الکل در کوتاه‌مدت جلوگیری کند، اما بدون مراقبت و درمان، خطر بازگشت به استفاده دوباره مواد به شدت افزایش می‌یابد.

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران

مبارزه با مواد مخدر
دوره اولیه سم زدایی می‌تواند برای بسیاری از بیماران فشرده باشد و کارکنان بخش پزشکی و روان‌پزشکی به طور مداوم برای تامین حمایت موثر در دسترس خواهند بود. برای مثال، در عرض چند ساعت پس از آخرین دوز هروئین، کسانی که از اعتیاد به افیونی رنج می‌برند، اغلب علائم زیر را تجربه خواهند کرد:
عرق کردن
بیش از حد خمیازه کشیدن
اضطراب
درده‌ای ماهیچه‌ای
افزایش آب چشم
آبریزش بینی
بیخوابی
اگرچه این علائم تهدید کننده زندگی نیستند، اما آن‌ها می‌توانند مشکل ساز باشند، به همین دلیل است که دریافت مراقبت‌های روانی و پزشکی در هنگام سم زدایی از مواد مخدربرای این بیماران مفید است. تعدادی از مسائل می‌تواند در چند ساعت اول رفع مسمومیت برای بیماران اتفاق بیافتند.

که ممکن است تا مدتی ثابت باشد. چند مورد از عوارضی که بعد از سم زدایی اتفاق می افتند شامل موارد زیر است :
خشونت: برخی داروها می‌توانند رفتارهای خشونت‌آمیز را در افراد معتاد افزایش دهند. بیمارانی که در معرض خطر قرار دارند ممکن است به مراقبت یا خودداری برای محافظت از آن‌ها و ارائه دهندگان خدمات پزشکی نیاز داشته باشند.

هزینه سم زدایی فوق سریع در تهران

این اقدامات تنها در صورتی ضروری هستند که بیمار از نظر فیزیکی مهاجم شود و برای آسیب رساندن به اعضای خانواده خود تلاش کند.
نشانه‌های روان‌پریشی: روانپریشی یکی از عوارض خطرناک ناشی از عوارض برخی داروها مثل کوکائین است. اگر کسی از مقدار بیش از حد کوکائین استفاده کند، ممکن است دچار توهم شده و حتی جنون گاوی را تجربه کند.

علایم شامل توهمات بصری و شنیداری و تفکر هذیانی میباشند. دلایل دیگری برای روان‌پریشی شامل حضور یک اختلال سلامتی ذهنی، مانند اسکیزوفرنی یا عدم خواب ناشی از استفاده از محرک می‌باشد. فردی که از جنون رنج می‌برد، می‌تواند به شکل نامنظم رفتار کند و غیرقابل‌پیش‌بینی شود. از عوامل مهم این است که به این رفتلار رسیدگی شود و قبل از اینکه مشکلاتی را به وجوئد بیاورد بیماردرمان شود.

جراحت: در برخی موارد، بیماران ممکن است خودشان را با استفاده مواد مخدر یا به صورت فیزیکی یا جنسی آسیب برسانند. به عنوان مثال، PCP، یک داروی تفکیکی قدرتمند است که می‌تواند باعث ایجاد احساس افزایش قدرت شود. به خاطر این تصور غلط، استفاده کنندگان PCP به احتمال زیاد خودشان را در معرض آسیب قرار می‌دهند، چون آن‌ها تحت‌تاثیر این تصور هستند که آن‌ها آسیب نخواهند دید. آن‌ها همچنین در خطر افزایش‌یافته برای رفتارهای خودکشی هستند که اگر خودکشی کامل نشود می‌تواند منجر به آسیب شود. هر گونه آسیب فیزیکی باید بلافاصله قبل از درمان اعتیاد درمان شود.